3. Черноморец победи с 2:0 Спартак (Вн) в първи мач от 11-ия кръг на "А" група

Черноморец победи с 2:0 Спартак (Вн) в първи мач от 11-ия кръг на "А" група

Домакините без проблеми взеха трите точки с два гола за четири минути още в началото на двубоя

Черноморец победи с 2:0 тима на Спартак (Вн) в първия мач от 11-тия кръг на "А" група. Головете за домакините паднаха само за четири минути. Първо в 16-ата минута следвзаимодействие с Нуньо, Дуду откри резултата с удар с глава, а четири минути по-късно Мишел Платини покачи на 2:0 отново с глава след центриране.

В 36-ата минута треньорът на гостите Николай Станчев извърши принудителна смяна и замени Станислав Петров с корееца Санг. три минути след това резултатът можеше да стане и класически, но напречната греда спаси Спартак. Бившият играч на Левски Борислав Стойчев имаше шанс за гола след не добра изява на младия вратар на Спартак Илия Николов, но шансът спаси гостите. Така резултатът остана непроменен през първото полувреме.
След подновяването играта на стадион "Лазур" не се забелязаха съществени промени в играта на двата отбора. На полувремето Фиданин влезе в игра за Черноморец на мястото на Николай Кръстев.

С инициативата в свои ръце, бургазлии започнаха като по-активния тим, като в рамките на първите 25 минути Платини бе в основата на две опасни ситуации. В 69-ата минута при контраатака за Черноморец Платини, след центриране на Стоимирович, пропусна да направи резултата 3:0. Две минути по-късно отново Мишел Платини изпуска удобна възможност за ново попадение след диагонален удар от близка дистанция.
Под бурните аплодисменти на публиката в 75-ата минута бразилецът Платини напусна терена, като неговото място зае Георги Божилов. При третата последна смяна за Черноморец, Любенов влезе вместо Стоимирович в 82-ата минута.

Така "акулите" запазиха статута си на по-активния и опасен отбор в срещата, като същевременно не позволиха на противника да стигне до опасни ситуации. Трите точки остават в Бургас след края на първата среща от 11-ия кръг на "А" футболната група на България.

Мачът не бе груб като главния рефер Ангел Ангелов показа три жълти картона. Около 1500 души изгледаха мача.
Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА