Беласица с класически успех над Черноморец (Балчик) на "Царя"

"Комитите" стигнаха до победа с 3:0

Беласица с класическа игра и победа над Черноморец Балчик на Царя

Доста оспорван мач изиграха футболистите на Беласица Петрич и Черноморец Балчик.

Срещата започна с очакван натиск на отбора на домакините, които трябваше да спечелят мача на всяка цена за да останат над зоната на изпадащите. В 2-та минута Васил Божинов центрира от фаул отлично в наказателното поле на гостите и там включилия се Мартин Русков с глава откри за 1:0. Натискът на петричките футболисти продължи. В 44-та минута при поредна тяхна атака капитанът на гостите Георги Радев спъна Андон Гущеров в наказателното поле и главния съдия Станимир Тодоров отсъди дузпа, която Васил Божинов превърна в гол за 2:0.

След почивката отборът на гостите тръгна да търси промяна на резултата, но защитата на Беласица бе много добре подредена, играеше с много точни пасове, което намаляваше шансовете на гостите за атакуване. Поетапно бяха извършени пет смени в отбора на Беласица. В 82-ра минута резервата Аспарух Смилков тръгна на скорост по десния фланг, преодоля изпречилите му се футболисти, подаде на свободния Димитър Иванов и резултата набъбна на 3:0.

С тази победа отборът на Беласица продължава да бъде над зоната на изпадащите.