Марица е на победа от 10-а поредна титла

„Жълто-сините“ с втори пореден успех срещу ЦСКА

Марица (Пловдив) се доближи само на една победа до спечелването на десета поредна титла в Националната волейболна лига за жени.

„Жълто-сините“ записаха втори пореден успех във финалния плейоф в първенството, след като надиграха ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) гейма като домакини и във втората среща от финалната серия, която се играе до три спечелени мача от възможни пет.

В пловдивската зала „Сила“ възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов взеха инициативата от самото начало на мача и отвориха ранна преднина от 7:2, която постепенно в хода на първия гейм увеличиха до 19:11 и го затвориха без проблеми при 25:19.

Втората част стартира силно за тима на ЦСКА, който спечели първите пет разигравания за 5:0.

Домакините обаче бързо наваксаха пасива си до 8:8. „Червените“ отново излязоха напред в резултата при 14:11 след силна игра на блокада, но Марица изравни – 17:17. Стигна се до 23:23, когато шампионките показаха по-добра концентрация и спечелиха следващите две точки, за да вземат и втория гейм – 25:23.

Третата част започна равностойно. Постепенно обаче "жълто-сините" наложиха волята си в средата на гейма и отвориха солиден аванс от 21:12 след серия от шест безответни точки, което се оказа решаващо за крайния изход от двубоя - 25:15.

Третият мач от финалната серия е на 21 април (неделя) от 18:00 часа в зала „Васил Симов“ в София.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“