Левски с обрат срещу ЦСКА в първия мач от финалната серия (ВИДЕО)

"Сините" изоставаха с 0:2 гейма, но се окопитиха и победиха

Левски направи голям обрат от 0:2 гейма и победи ЦСКА с 3:2 гейма (21:25, 23:25, 25:22, 25:18, 15:11) в първи мач от финалната серия на българското волейболно първенство за мъже.

ЦСКА доминираше в първите два гейма и ги взе на 22 и 18 точки за съперника, но всичко се промени в следващата част. Именно тогава се видяха и първи признаци на обтягане на нервите в зала "Левски София", като треньорът Николай Желязков дори получи предупреждение от съдиите.

След равенство 7:7 Левски направи голяма серия, в която изпъкнаха две красиви отигравания - ас на Симеон Николов за преднина при 15:9 и блокада с една ръка на Александър Къндев за 22:17. "Сините" поддържаха дълго време аванса си от пет или шест точки, след което затвориха гейма на блокада при 25:18.

ЦСКА поведе в началото на тайбрека и "червените" поддържаха крехкия си аванс от една точка до 13-ата, когато Левски си защити сервиса и Майкон Морейра завърши последвалата атака за 7:6. Именно при този резултат бе направена и смяната на полетата в решаващата част.

След почивката Симеон Николов на практика реши собственоръчно тайбрека, след като записа три поредни аса и даде аванс от четири точки на "сините" при 12:8. Владимир Гърков завърши атака от втора линия за 13-ата точка, а успешна блокада даде три мачбола на Левски. Майкон Морейра моментално направи още една блокада и "сините" спечелиха тайбрека с 15:11.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“