България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Националният отбор на България по волейбол за мъже допусна седма загуба в тазгодишното издание на Лигата на нациите.

Воденият от селекционера Джанлоренцо Бленджини тим отстъпи пред световния шампион Италия с 0:3 (25:27, 20:25, 21:25) в Любляна във втория си двубой от група 5 в третата седмица на турнира и остава с 8 точки на 14-ото място в подреждането с актив от три победи и седем поражения.

Италианците се върнаха към победите след загубата от Полша в предишния си мач и оглавяват временното класиране с 24 точки след осем успеха и само две поражения.

В петък България ще се изправи срещу Куба в следващия си мач от Лигата на нациите в "Арена Стожице" в словенската столица.

След като Денислав Бърдаров влезе в игра при успеха над Турция с 3:1 в предишния мач на България в Любляна, днес дебют направи и 20-годишният диагонал Венислав Антов.

Старши треньорът Бленджини не направи промени в стартовия състав и избра да започнат Симеон Николов, Димитър Димитров, Аспарух Аспарухов, Георги Татаров, Илия Петков, Алекс Грозданов и Мартин Божилов - либеро.

Италианският тим пътува за Словения без някои от основните си състезатели, които се готвят за предстоящите Олимпийски игри в Париж.

Най-оспорван бе първият гейм, в голяма част от който националите имаха предимство и преднината им достигна 5 точки при 12:7 и 18:13.

Италианците постепенно изравниха играта и стигнаха до равенство прри 21:21. Грешки в нападение лишиха България от възможността да спечели първата част, която Италия взе с 27:25 при третия си геймбол.

Неточностите ни в нападение продължиха и през втория гейм, а и сервисът на българите спореше. Българският отбор записа общо 30 грешки и едва 2 точки от начален удар.

Италианците се откъснаха с поредица от 3 точки във втората част, българите върнаха интригата (6:6) след блокада на капитана Грозданов и ас на Татаров, но грешки в нападение дадоха инициативата за съперника. Италия поведе с шест точки при 16:10, а след това успяваше да поддържа разлика от 4-5 и приключи успешно гейма при 25:20, за да поведе с 2:0.

Световният шампион водеше играта и в третата част, като разликата достигна 7 точки при 16:9. Тимът на Италия стигна до пет геймбола при 24:19, пропусна първите два, но при третия двубоят завърши при 25:21.

Дебютантът Венислав Антов бе най-резултатен за националния тим на България и заедно с Алекс Грозданов реализираха по 8 точки. Капитанът Гроздано направи 4 от точките си на блокада. Георги Татаров добави 7 точки.

"Имаме своите проблеми в атака. Изиграхме добър първи гейм, но не успяхме да задържим постоянството в края", коментира помощник-треньорът на България Франческо Кадеду.

"Това е сериозен опит, въпреки че Италия играят с втория си отбор – всички им състезатели са част от италианската Суперлига. Изпуснахме моменти в първия гейм и направихме много грешки Бленджини изисква много неща от нас. Разбира се, че не можем да победим, ако нямаме добър сервис", заяви след срещата националът Георги Татаров.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години