Рубльов е първият финалист в Мадрид (ВИДЕО)

Руснакът преодоля Тейлър Фриц с 6:4; 6:3

Андрей Рубльов победи Тейлър Фриц с 6:4, 6:3 в първи полуфинал от тазгодишното издание на Мастърс турнира в Мадрид. Срещата продължи около час и 15 минути.

Седмият в схемата руснак, който на 1/4-финалите елиминира шампиона от последните две години Карлос Алкарас, при това след обрат, започна лошо двубоя, след като бе пробит още в първия си сервис гейм. Последва обаче моментален рибрейк. Двамата доминираха на сервис, докато не се стигна до десетия гейм, когато Рубльов натисна и след пробив на нула дръпна в общия резултат. Във втората част руският тенисист отново прояви необходимото търпение и след брейк в шестия гейм не погледна повече назад за място на финала в испанската столицаРубльов загуби само осем точки на първо подаване за целия мач и завърши с два пъти повече уинъри отколкото непредизвикани грешки - 20 на 10. Той ще срещне на финала победителя от втория полуфинал тази вечер, който противопоставя Феликс Оже-Алиасим и Иржи Лехечка.

Рубльов ще играе за пети път във финал на турнир от сериите Мастърс 1000, като до момента има само една титла - в Монте Карло през миналата година, като отстъпи в спора за трофея в Монте Карло и Синсинати (2021) и Шанхай (2023).

Александър Толев триумфира с титлата на двойки на турнир от ITF в Истанбул

Чилиец изхвърли Циципас от Рим (ВИДЕО)

Николас Хари с първи полуфинал в турнир от сериите "Мастърс"

Донев на четвъртфинал на тенис курнир в Сърбия

Табило продължава похода си в Рим, стигна 1/2-финал

Чилиецът надви китаеца Чжъчжън Чжан с 6:3, 6:4 за 1:25 час игра

Джокович минал медицински прегледи след удара с бутилка

Сърбинът беше ударен от метална бутилка на Мастърса в Рим

Коко Гоф на полуфинал в Рим

ОБЗОР: Зверев и Циципас на четвъртфинал в Рим (ВИДЕО)

Медведев отпадна

Швьонтек на полуфинал в Рим

"Доволна съм, че сервирах толкова добре", заяви след успеха водачката в световната ранглиста

В Португалия: Андреев отпадна в първия кръг

Преминалият през квалификациите българин загуби от аржентинец след над 2 часа на корта