ЦСКА - Пирин 1:1 след 90 минути, следват продължения

ЦСКА и Пирин (Благоевград) завършиха 1:1 след 90 минути игра на срещата между двата тима от ¼-финалната фаза на турнира за Купата на България. Победителят от сблъсъка на стадион „Българска армия” ще се реши след две продължения от по 15 минути, а при ново равенство ще се изпълняват дузпи. МАркиньос откри резултата в 58-ата минута, но Спас Делев изравни в 70-ата.

ЦСКА започна по-активно срещата и капитанът Тодор Янчев с далечен шут се опита да затрудни Иваников, но топката не намери рамката на неговата врата. Гостите от Благоевград отговориха в 12-ата минута, когато Паланков се оказа сам в наказателното поле на „червените”, но ударът му бе неточен. В средата на първата част две добри положения се откриха пред Маркиньос. Първо той бе изведен с дълъг пас срещу Иваников, но вратарят се намеси отлично, а в следващата атака на „армейците” стреля неточно от границата на наказателното поле. Последваха нови пропуски на Тодор Янчев и Дормушали Саидходжа, които се опитаха с глава да затруднят Иваников. В края на първата част „червените” се развихриха и последваха няколко добри положения пред вратата на Пирин. Изстрел на Маркиньос мина на сантиметри покрай гредата, а в последствие и Йордан Тодоров не успя да намери целта. Така първата част завърши при нулево равенство. Любопитен факт бе номерът, с който излезе защитникът на ЦСКА Иван Иванов. През първия полусезон той носеше 10-ката в тима, а през пролетния - екипа с номер 15.

Пет минути след началото на втората част „армейците” стигнаха до най-чистото си положение до този момент. Саидходжа проби по лявото крило, центрира към Тодоров, който шутира, но Иваников отрази неговия шут. Топката отново попадна в Тодоров, който подаде към Маркиньос и бразилецът за малко не счупи страничната греда. Именно халфът на домакините откри резултата в двубоя след 58 минути игра, като разстреля Иваников след центриране на Йордан Минев. 5 минути по-късно Саидходжа излезе на отлична позиция, но топката мина на сантиметри покрай вратата. В 70-ата минута Спас Делев получи отличен пас зад защитата на ЦСКА и с много хубав удар извън наказателното поле направи безпомощен Ивайло Петров за 1:1. „Червените” отговориха моментално, като 5 минути след изравнителното попадение Тодоров бе близо до втори гол, но топката не намери мрежата зад стража на Пирин.

ЦСКА – Пирин 1:1
1:0 Маркиньос 58’
1:1 Делев 70’

ЦСКА: Петров, Машадо, Иванов, Котев, Минев, Янчев (к), Тодоров, Морозс (74’ Руи Мигел), Маркиньос, Давид Силва (86’ Тошев), Саидходжа
Старши треньор:  Димитър Пенев

Пирин: Иваников, Бодуров, Георгиев, Коемджиев (к), Попев, Паланков, Галчев, Пеев, Делев (78’ Наков), Демирев (58’ Коцев), Метушев (70’ Хазуров)

Старши треньор:  Петър Михтарски

Жълти картони: Бодуров, Делев, Коемджиев (Пирин), Маркиньос (ЦСКА)

Стадион: „Българска Армия”, София
Съдия: Антон Генов
Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“