Миньор води с 2:0 на Ботев (Криводол) след 2 красиви гола на Хазуров

Отборът на Миньор (Перник) води с 2:0 на Ботев (Криводол) в среща от четвъртфиналите на турнира за Купата на България, която се играе на терена в Бяла Слатина, който пък съвсем не се намира в най-доброто си състояние, предаде репортер на Novsport.com. Герой за Миньор до момента е нападателят Коце Хазуров, който успя да вкара два изключително красиви гола.

Срещата започна много напрегнато с многобройни единоборства. При едно от тях Миков получи тежка контузия и бе изнесен на носилка. В 4-ата минута Александров от състава на Ботев стреля от пряк свободен удар, но изстрелът му бе твърде слаб и не затрудни вратаря на Миньор Иво Иванов. След това перничани натиснаха и логично стигнаха до откриване на резултата. В 17-ата минута Коце Хазуров засече с глава центриране отдясно на Ашимов и от около 6-7 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Данов. В 21-та минута Янкович стреля от далеч и можеше да вкара за 2:0, но ударът му премина над вратата.

Три минути по-късно пред нападателите на Миньор се откри нова добра възможност, но Мутафов и Станков не се разбраха и топката бе изчистена в ъглов удар от притичал бранител на Ботев. В 35-ата минута криводолци можеха да изравнят. Далечен удар на Стоилов рикошира в крак на бранител на Миньор и промени траекторията си, с което затрудни максимално Иво Иванов, но вратарят на гостите изби в ъглов удар.  В 33-та минута дойде и най-красивият момент в мача. След изпълнение фаул, защитата на Ботев не успя да изчисти добре, след което топката бе върната в наказателното поле, където Коце Хазуров със ефектна задна ножица преодоля Данов за втори път в мача и предизвика неистова радост у феновете на Миньор, които бяха дошли в Бяла Слатина. В 40-ата минута отново Янкович пробва удар от далеч, но този път твърде неточно. Това бе и последното по-интересно положение през първата част.

Ботев (Криводол) – Миньор (Перник) 0:2

0:1 Хазуров 17’
0:2 Хазуров 33’

Ботев (Криводол)
: Данов (к), Панов, Милчев, Каменов, Найденов, Йочев, Стоилов, Ликов, Александров, Киров, Баев

Треньор
: Анатоли Томов

Миньор (Перник)
: Иванов (к), Ашимов, Лерант, Господинов, Трифонов, Мутафов, Янкович, Дюлгеров, Станков, Петров, Хазуров

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com