Лион в групите, Оксер в квалификациите на Шампионската лига

Марсилия завърши с победа в последния кръг

Отборите на Олимпик Лион и Оксер ще играят в Шампионската лига през следващия сезон. Това стана ясно след последния кръг във Франция снощи. Двата тима постигнаха победи в заключителните си двубои от Лига 1, с което си осигуриха участие в надпреварата. За сметка на това съставът на Лил претърпя поражение с 1:2 от Лориен в мача от 38-я кръг, което му отреди участие в Лига Европа през есента.

Гол в края осигури успеха с 2:1 за Оксер, който ще трябва да мине през квалификациите на Шампионската лига, за да влезе в групите. Защитникът Седрик Енгебар отбеляза ценното попадение в 89-ата минута в двубоя срещу Сошо.

Шампионът на Франция Олимпик Марсилия надигра  последния мач Гренобъл с 2:0 и завърши победоносно сезона.

Доскорошния доминант във Франция Лион постигна същия резултат над Льо Ман, а попаденията реализираха Гоми в 45-ата минута и Миралем Пиянич в 68-ата. Лион, който стигна полуфиналите на Шампионската лига тази година, ще започне от групите есента.

Монпелие ще прави компания на Лил в Лига Европа. ПСЖ също ще играе там като носител на Купата на Франция.

От Лига 1 изпадат Льо Ман, Булон и Гренобъл.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения