3. Ювентус подчини Милан и излезе с десет точки напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус подчини Милан и излезе с десет точки напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Бианконерите” се наложиха като домакини с 3:1 в дербито от кръга

Ювентус постигна важна победа в похода си към поредната титла в Серия А. „Бианконерите” зарадваха своите привърженици с домакински успех с 3:1 над Милан в дербито от 22-ия кръг на първенството. Точни за отбора на старши треньора Масимилиано Алегри бяха Карлос Тевес, Алваро Мората и Леонардо Бонучи. Гол за „росонерите” вкара Лука Антонели.

Двата отбора направиха истинско дерби, което предложи интересен и динамичен футбол, като спорните ситуации не липсваха. По-дискусионното бе в момента, когато гостите от Милано имаха претенции за засада при първия гол в срещата, дело на Тевес. Тогава Мората го изведе в средата на терена, но останаха съмнения, че аржентинският нападател е бил зад последния в защитата на Милан.

Иначе, Юве бе по-активният отбор на терена, играчите на Алегри владееха повече топката в игровото време и бяха отправили повече удари – 20 срещу 8.

С този успех Ювентус вече има 53 точки и увеличи преднината си на върха на 10 точки от втория Рома. Милан е на десетото място с 29.

В 7-ата минута Артуро Видал отправи страховит шут отдалеч, който прелетя встрани, а Диего Лопес нямаше същия късмет 7 минути по-късно. Тогава Мората се пребори за топката край тъчлинията в централната зона и я подаде над Дзакардо, за да изведе Карлос Тевес сам срещу вратаря. При положението останаха съмнения за засада, но това не попречи на аржентинеца да напредне и с шут покрай вратаря да отбележи в долния десен ъгъл.

При друг ъглов удар, в 28-ата минута, доста изненадващо „росонерите“ изравниха. Алесио Черчи центрира чудесно към вратарското поле, където Антонели реагира най-съобразително от всички и с глава опъна мрежата на шампионите.

Гостите обаче успяха да се порадват на изравняването едва три минути. Юве веднага натисна газта в атака и в 31-ата минута Маркизио се пребори за топката, след което шутира остро от границата на наказателното поле. Диего Лопес показа чудовищен рефлекс и боксира встрани от гредата. Андреа Пирло изпълни корнера, а Тевес отклони с глава, след което Леонардо Бонучи да подложи крак за 2:1.

В 54-ата минута Джанпаоло Пацини бе много близо до ново изравняване. Трешка на Андреа Пирло му позволи да получи сам срещу Буфон. Пацини обаче заби поглед надолу и не разчете добре действията на Буфон, който майсторски се намеси.

В средата на втората част всичко приключи след далечен изстрел на Маркизио, който срещна десния стълб зад Лопес. Докато вратарят се изправи от плонжа си Алваро Мората изникна между бранителите и просто насочи топката в незащитената врата.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи