Юнайтед с Оскар за тъпотия в Истанбул (ВИДЕО)

"Червените дяволи" с куп антирекорди при 3:3, отпадането е близо

Манчестър Юнайтед прави немислимото, за да отпадне от Шампионска лига още в груповата фаза. След драматичния обрат за 3:4 в Копенхаген, сега тимът на Ерик тен Хааг изпусна преднина от два гола в Истанбул за 3:3 с Галатасарай. Безумна грешка на вратаря Андре Онана даде тон за частичния обрат на турския колос, подкрепян по фанатичен начин през всички 90 минути под проливния дъжд край Босфора.

Гостите от Острова пък успяха да счупят редица антирекорди, след като за четвърти път в последните си пет срещи в турнира допуснаха поне три попадения. Юнайтед е инкасирал и 33 гола от началото на сезона, което не се е случвало за период от първите 20 мача във всички турнир от 1962/63, а само в Шампионска лига те са 14. Нито един друг клуб от Висшата лига не е допускал толкова за 5 срещи в най-комерсиалния клубен турнир.

Равенството означава, че тимът от "Олд Трафорд" е много вероятно да напусне голямата сцена още през декември. "Червените дяволи" имат едва 4 точки, а в последния двубой приемат Байерн. Галатасарай и Копенхаген са с по 5, но датчаните играят по-късно с баварците, а в последния ден имат директен сблъсък с Галатасарай за място на осминафиналите.

Спокойното начало на мача бе нарушено в 11-ата минута от летящия високо в последно време Алехандро Гарначо. Крилото, реализирало впечатляващ гол със задна ножица на Евертън, сега вкара под гредата на турския гранд, след като получи топката в близост до вратата на съперника.

В 14-ата минута домакините бяха много близо да се върнат в мача, след като Торейра стреля поасно с глава, а след това последва сериозно разбъркване във вратарското наказателно поле, а Чим Бом имаше претенции за дузпа за игра с ръка, каквато не бе отсъдена.

И точно, когато Галатасарай бе поставил под напрежение Юнайтед, дойде вторият удар на гостите. От сериозна дистанция Бруно Фернандеш стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Муслера.

В средата на полувремето Юнайтед организира отлична атака, която премина през Хойлунд, който намери Люк Шоу в наказателното поле на домакините, но бранителят не успя да си спре топката и загуби владението й.

За да последва ответният удар на Галата. В 29-ата минута Бруно Фернандеш извърши грубо нарушение в опасна близост. Зад топката застана Хаким Зиеш, който стреля технично в ъгъла на Андре Онана, който бе хванат в крачка, а резултатът бе намален.

Последваха силни минути за турския гранд, който постави под напрежение отбора на Тен Хааг. Десет минути преди почивката Вилфред Заха, друг играч, преминал през Висшата лига, можеше да изравни, но ударът му бе блокиран от Хари Магуайър. В последната минута на първата част Мауро Икарди вкара за 2:2, но нападателят бе в положение на засада и голът не бе зачетен.

Втората част продължи отново да предоставя на феновете динамичен футбол. Десет минути след подновяването на играта Юнайтед впечатли с отлична контраатака, която хвана отбраната на домакините неподготвена. Антони напредна дълбоко в половината на съперника, след което намери на крилото Уан-Бисака, а десният бек на "червените дяволи" центрира остро в наказателното поле, където Скот Мактоминей с едно засече топката, насочвайки я в мрежата на Муслера.

Веднага след това Тен Хааг направи двойна смяна - Амрабат бе заменен от Коби Майноо, а Антони Марсиал зае мястото на Хойлунд. И точно, когато всичко изглеждаше решено, Онана отново напомни за себе си. Центриране на Зиех в назатателното поле попадна право в тялото на вратаря, но той с една ръка изби топката в собствената си мрежа по изключително нелеп начин.

Окончателно Юнайтед се срина осем минути по-късно, когато резервата Керем Актюркоглу бе изведен по отличен начин, но и турският национал успя да овладее по перфектен начин, а секунда по-късно запрати топката в горния ляв ъгъл - 3:3.  Четвърт час преди края Мактоминей проби дълбоко в половината на Галатасарай, след което стреля, но встрани от целта.

В заключителните минути и двата тима опитаха да стигнат до победата, като Пелистри от гостите имаше две добри положения, но не успя да ги реализира. Равенството със сигурност устройва далеч повече домакините, които са в отлична позиция да атакуват осминафиналите през следващия месец. Юнайтед ще се надува на чудо срещу Байерн на "Олд Трафорд" и равенство в Дания между Копенхаген и Галатасарай.

Галатасарай - Манчестър Юнайтед 3:3
0:1 Гарначо (11)
0:2 Бруно Фернандеш (18)
1:2 Хаким Зиеш (30)
1:3 Скот Мактоминей (55)
2:3 Хаким Зиех (62)
3:3  Керем Актюркоглу (70)

СЪСТАВИТЕ:
Галатасарай: 1. Фернандо Муслера, 3. Анхелиньо, 23. Каан Айхан, 42. Абдулкерим Бардакджъ, 93. Саша Боей, 91. Танги Ндомбеле, 34. Лукас Торейра, 22. Хаким Зиеш, 14. Уилфред Заха, 10. Дрийс Мертенс, 9. Мауро Икарди

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 29. Арън Уан-Бисака, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър, 23. Люк Шоу, 4. Софиан Амрабат (58' Майноо), 39. Скот Мактоминей, 8. Бруно Фернандеш, 21. Антони, 17. Алехандро Гарначо, 11. Расмус Хойлунд (58' Марсиал)