3. Юнайтед детронира Манчестър Сити за Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед детронира Манчестър Сити за Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хуан Мата класира "червените дяволи" на четвъртфинал след гол през второто полувреме

Манчестър Юнайтед отстрани градския си съперник Манчестър Сити в осминафинален двубой за Купата на Лигата игран на „Олд Трафорд”. Единственото попадение в мача, който бе и 173-и между двата тима, бе дело на Хуан Мата в 54-ата минута.

Още във втората минута на двубоя „гражданите” имаха възможност да открият резултата. Хесус Навас с прецизен пас намери Ихеаначо, който обаче от чиста позиция би с глава много неточно и от няколко метра извади в аут.

Последваха минути, в които нито един от двата тима не показа желание да поема излишни рискове и интересните положения пред двете врати липсваха.

В последния четвърт час преди почивката темпото на игра се вдигна, но резултатът остана непроменен. Люк Шоу в 36-ата намери Погба, но французинът изпусна топката, Ибрахимович пое и бързо нанесе удар в близост до големия пеналт, но бранител успя да избие в корнер.

Само минута по-късно шведът изведе хитро Рашфорд в половината на Сити, който обаче прекали с техниката и ударът му бе блокиран.

Така първото полувреме завърши без нито един точен удар, а Манчестър Юнайтед инкасира 5-и мач, от общо 6 във всички надпревари, в които не успява да вкара преди почивката.

Юнайтед намери по-бързо своя ритъм през втората част и още в 49-ата Погба можеше да открие, но вратарят на гостите се намеси решаващо. Ибрахимович изведе Погба в наказателното поле и французинът насочи топката към близкия на вратаря ъгъл, но Кабалеро показа рефлекс и отклони кълбото в десния страничен стълб, достатъчно резултатът да остане непроменен.

В  54-ата „червените дяволи” откриха резултата. Ибрахимович пое отдясно, след което напредна и върна към включващия се Хуан Мата, който с точен удар даде преднина на Юнайтед. При поемането на топката на Ибрахимович останаха съмнения за нарушение, а в наказателното поле имаше и съприкосновение на Ерера и Фернандо, но главният рефер Майк Дийн не видя непозволена игра и в двете ситуации и зачете гола.

Десет минути след откриване на резултата Златан Ибрахимович можеше да сложи точка на спора, но след центриране на Рашфорд шведът не успя да засече от 5-6 метра.

Ибрахимович успя между трима да пусне към Погба на десния фланг, но французинът направи слаб пас, който бе пресечен от Мафео.

Манчестър Сити се хвърли в атака във финалните минути на срещата,но така и не успя да пробие защитата на „червените дяволи”, които продължават в следващата фаза на надпреварата.

6:0 Айозе Перес ‘90+1

Лийдс – Норич 2:2 /след продължения/ (3:2 при дузпите)
0:1 Причард '14
1:1 Антонсон '43
1:2 Оливейра '99
2:2 Ууд '109

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи