Украйна спря Англия пред погледа на Кабаков (ВИДЕО)

Първи загубени точки за "Трите лъва"

Анлгия загуби първи точки в европейските квалификации след 1:1 като гост на Украйна в двубой от група "С", ръководен от българска делегация начело с Георги Кабаков.

Мачът се игра на неутрален терен в Полша заради невъзможността на домакините да играят пред родна публика предвид военните действия в страната. И въпреки това именно тимът на Сергей Ребров поведе в резултата във Вроцлав. Голът заби Олександър Зинченко, подвизаващ се в Арсенал. На терена бе Михайло Мудрик от Челси.

Голът падна след отлична многоходова атака, завършила с удар на бранителя от границата на наказателното поле. И все пак финалистът от последното Европейско първенство успя да отговори още преди почивката.

Пет минути преди края на полувремето Хари Кейн впечатли с отличен извеждащ пас, намерил Кайл Уокър, а бранителят на Сити успя да овладее, след което да стреля технично за 1:1. Бранителят стана вторият най-възрастен национал на Англия с дебютен гол, както и 450-и различен футболист, разписал се за своята родина.

След почивката англичаните опитаха да стигнат до пълен обрат. Букайо Сака разтресе напречната греда, а Хари Магуайър имаше претенции за дузпа. Цялостно обаче играта на "Трите лъва" не спореше. Така тимът на Гарет Саутгейт загуби първи точки след победите над Италия, Украйна, Малта и Северна Македония. Украинците остават втори със 7 пункта от 4 срещи, докато Италия има победа и загуба, а по-късно в събота гостува в Скопие.