3. "Старата госпожа" открадна точка от Милано (видео+снимки)

"Старата госпожа" открадна точка от Милано (видео+снимки)

Двата тима поделиха точките след два зачетени и два неправилно отменени гола

Милан и Ювентус не се победиха в 154-ото дерби помежду си и завършиха при резултат 1:1 срещата от 25-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Росонерите” определено могат да съжаляват повече, че не успяха да надделеят в двубоя на своя „Джузепе Меаца”, тъй като бяха по-добрият отбор на терена през първия игрови час.

Наставникът на шампионите Масимилиано Алегри трябваше да реди състава без 12 свои възпитаници, между които и топреализаторът Златан Ибрахимович.

Гостите от Торино пък можеха да разчитат на най-доброто, с което разполагат, но голяма част от футболистите им разочароваха.

Милан започна устремно срещата и още в 15-ата минута успя да открие резултата. Това стори дошлият от Палермо срещу 1 млн. евро това лято полузащитник Антонио Ночерино, който се разписа с бомбен удар от около 30-ина метра.

Десетина минути по-късно „росонерите” вкараха и втори гол след удар на Мунтари, но съдийската бригада не зачете попадението, макар повторенията да показаха ясно, че топката преминава с цели си обем голлинията на Джиджи Буфон преди той да спре пътя й.

Така или иначе обаче Милан се оттегли на почивка с минимален аванс и продължи да доминира през първата половина на второто полувреме.

В 69-ата минута обаче на игрището се появи Алесандро Матри, който замени неубедителния Куалярела и играта на Юве се промени коренно.

Десет минути след влизането си в игра юношата на Милан вкара гол, но той не бе зачетен заради несъществуваща засада и така неправилно отменените попадения се изравниха.

В 83-ата минута резултатът също бе изравнен. Тогава появилият се като резерва на почивката Симоне Пепе центрира отдясно, а Матри засече с воле топката и отблизо прониза Абиати за 1:1.

След това срещата се изнерви, а в резултат на това минутка преди края Артуро Видал бе изгонен с директен червен картон и остави Юве с човек по-малко на игрището.

До края на мача повече попадения не паднаха, въпреки финалния щурм на Милан, а след последния съдийски сигнал се стигна до неприятни сцени с участието на голяма част от футболистите на двата тима.

Така „росонерите” запазиха първата си позиция с 51 точки от 25 мача, докато „Старата госпожа” остана на втора позиция с 50 и мач по-малко.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи