3. Сити смаза Челси (+ВИДЕО)

Сити смаза Челси (+ВИДЕО)

Манчестър Сити смаза Челси с 3:0 и се върна на върха в класирането на Висшата лига.

Серхио Агуеро откри резултата в 31-ата минута. В 79-ата Венсан Компани удвои. Пет минути преди края на редовното време Фернандиньо оформи крайното 3:0.

С успеха си Манчестър Сити оглави временното класиране с актив от 6 точки. Челси продължава да търси първа победа от началото на сезона и с една точка е на 16-а позиция в подреждането.

Отборът на Мануел Пелегрини полетя от самото начало и само изявите на Асмир Бегович, който заместваше наказания Тибо Куртоа, успя да запази статуквото. Три пъти той разколеба Серхио Агуеро преди аржентинецът най-накрая да изведе Сити напред.

Челси се наслади на по-добър старт на второто полувреме, но всъщност Сити беше далеч по-добрият отбор, който си подпечата победата в края.

Компани добави втори от корнер 10 минути преди края. Гръмотевичен удар на Фернандиньо не постави под съмнение крайния победител.

За водения от Жозе Моуриньо Челси загубата означава 16-о място в класирането. Последния път, когато Челси не успя да спечели първите си два мача, беше през сезон 1998/99.

За послено Сити победи с три гола разлика Челси в английския елит през 1978 г. (4:1 на „Стамфорд Бридж”).

За играч на мача беше определен Серхио Агуеро.

Любопитни факти:

* Защитникът на Челси Джон Тери беше заменен във Висшата лига за първи път от май 2013 г. насам и за първи път под ръководството на Моуриньо

* Челси трябваше да чака 70 минути за първия си точен шут срещу Сити

* Защитникът на Сити Венсан Компани вкара в два поредни мача от Висшата лига за първи път от декември 2013 г. насам

* За първи път под ръководството на Жозе Моуриньо Челси допуска повече от един гол в Манчестър (срещу Сити или Юнайтед)

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)