3. Сити продължи победния марш и в Уелс, Тотнъм се закачи след тях (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити продължи победния марш и в Уелс, Тотнъм се закачи след тях (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" развалиха лошия късмет да са без победа при отсъствие на Хари Кейн

Манчестър Сити се справи със Суонси при гостуването си на "Либърти Стейдиъм" и победи с 3:1. Два гола за успеха на гостите отбеляза Серхио Агуеро, а третото добави Стърлинг. Почетното попадение за "лебедите" пък бе дело на Йоренте.

Началото на срещата беше вихрено и още в 9-та минута Серхио Агуеро отбеляза деветия си гол за сезона. Бакари Саня пусна прострелно центриране към него, аржентинецът се откъсна сам срещу вратаря и го простреля с мощен шут по земя.

Само четири минути бяха достатъчни на „лебедите“ да отвърнат на удара. Новото попълнение на Суонси Фернандо Йоренте беше намерен от Гилфи Сигурдсон и със силен удар от въздуха разпечата вратата на Клаудио Браво.

След много интересни първи 15 минути на втората част, в 64-та минута Ван дер Хорн удари в лицето Де Бройне, докато двамата се бореха за топка в наказателното поле на Суонси и арбитърът посочи бялата точка. От нея Агуеро върна аванса на своите с прецизно изпълнение.

В 77-та минута Сити организира мълниеностна контраатака, Стърлинг пое топката малко след центъра, напредна със самочувствие, финтира защитник и прати кълбото в близкия ъгъл на Фабиански. Това беше четвъртият гол на крилото през сезона, заедно с които има и пет дадени асистенции.

Единствената лоша новина за "гражданите" беше принудителната смяна на Кевин Де Бройне в 82-та минута, като не е ясно дали ще бъде готов за мача от Шампионската лига срещу Селтик в сряда.

Като гост на Мидълзбро, Тотнъм победи с 2:1 и излезе на второ място в класирането. За щастие на всички фенове на "шпорите", футболистите на Почетино развлиха прокобата да не ситгат до трите точки, когато Хари Кейн липсва. До днес, нападателят беше пропуснал четири мача в Англия за отбора и в никой от тях те не се бяха поздравявали с победа.

Тотнъм пое инициативата на „Ривърсайд“ още от първите минути и в 7-та откри резултата. Точен за „шпорите“ бе Хеунг Мин Сон. Добрата игра на лондончани продължи и след това, стигайки се до 23-та минута, когато Сон оформи дубъл от голове.

В 59-та минута Айтор Каранка направи двойна смяна, пускайки Роудс и Адама Траоре, което даде резултат, след като в 66-та минута Бен Гибсън върна едно попадение за Боро. След гола, Мидълзбро заигра по-добре и „шпорите“ се дръпнаха леко в защита.

Въпреки финалните си опити да стигнат до точката, Мидълзбро не успяха да преодолеят Уго Лорис и трябваше да приемат загубата, която ги остави на 15-то място в класирането.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит