Сензация в Рим: Лацио шокира 10 от Байерн (ВИДЕО)

Имобиле донесе успеха от дузпа и разклати още по-силно стола на Тухел

Лацио постигна първа в историята си победа над Байерн (Мюнхен) в първия осминафинален сблъсък между двата отбора от тазгодишното издание на Шампионската лига.

Италианският тим изненадващо надви германския гранд с 1:0 след гол от дузпа на капитана си Чиро Имобиле.

33-годишният ветеран донесе успеха на „орлите“, разписвайки се в 69-ата минута от бялата точка, а заради нарушението, довело до наказателния удар, Дайо Упамекано беше изгонен с директен червен картон.

Така баварците завършиха мача с човек по-малко и столът на мениджъра им Томас Тухел се разклати още по-силно.

За евентуална раздяла се заговори още след загубата през уикенда в битката за върха в Германия от Байер (Леверкузен) с 0:3, а продукцията на "Олимпико" определено бе под нивото на баварците.

Те можеха да открият още във втората минута, когато Лерой Сане изведе Джошоуа Кимих, но неговият шут профуча покрай гредата. Скоро след това Томас Мюлер свали към Хари Кейн, чийто изстрел също не намери целта.

В 10-ата минута и Джамал Мусиала не сполучи, докато първият шанс за домакините дойде в 22-ата, след удар от дистанция на Луис Алберто, ала над вратата.

Последваха изстрели на Мюлер и Упамекано, който през второто полувреме получи първия червен картон в кариерата си в Шампионска лига след 44 мача.

В 40-ата минута пък Байерн трябваше да поведе, след отлична атака, но Мусиала не успя да я завърши подобаващо и почивката дойде при 0:0.
Малко след паузата Густав Исаксен се озова сам срещу Мануел Нойер. Вратаря скъси дистанцията с датчанина и успя да парира удара му. В 58-ата минута Кейн засече с глава центриране на Мюлер отдясно, но прати топката високо над вратата.

В 66-ата минута Фелипе Андерсон отне топката от Кимих в центъра на терена и подхвана атака за домакините. Бразилецът подаде към Чиро Имобиле, който напредна, преодоля двама защитници и подаде към Густав Исаксен в наказателното поле. Фланговият нападател опита удар, а Упамекано стъпи грубо на глезена му. Главният рефер Франсоа Летелие посочи бялата точки и изгони френския защитник с директен червен картон. Имобиле застана зад топката и не сбърка - 1:0.

В 73-ата минута Ким засече центриране от корнер на Кимих, но топката премина покрай вратата. В 85-ата минута Кейн шутира от пряк свободен удар, но топката срещна главата на футболист на Лацио и излезе в корнер. Четири минути по-късно пред домакините се откри шанс за втори гол. Фелипе Андерсон получи отдясно в наказателното поле и опита удар, който в последния момент беше блокиран от Ким.

В продължението на мача Дайчи Камада намери в наказателното поле Педро Родригес, чийто шут бе спасен от Мануел Нойер.

Така Байерн има да наваксва пасив на реванша в Мюнхен, който е на 5-и март от 22:00 часа.

Лацио – Байерн 1:0
1:0 Чиро Имобиле (69, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛАЦИО: Иван Проведел, Адам Марушич, Марио Хила, Алесио Романьоли, Елсейд Хисай, Матео Гендузи, Матиас Весино, Луис Алберто, Густав Исаксен, Фелипе Андерсон, Чиро Имобиле;

Треньор: Маурицио Сари;

БАЙЕРН (МЮНХЕН): Мануел Нойер, Нусаир Мазрауи, Дайо Упамекано, Ким Мин-Джае, Рафаел Герейро, Йозуа Кимих, Леон Горетцка, Лирой Сане, Джамал Мусиала, Томас Мюлер, Хари Кейн;

Треньор: Томас Тухел.