3. С 10 души Байерн капитулира в баварското дерби с Аугсбург (ВИДЕО)

С 10 души Байерн капитулира в баварското дерби с Аугсбург (ВИДЕО)

Пепе Рейна бе изгонен още в 13-ата минута, Аугсбург изпусна дузпа, но спечели с 1:0 пред 75 000 на "Алианц Арена".

Байерн Мюнхен изненадващо загуби баварското дерби срещу Аугсбург след 0:1 на „Алианц Арена” в 32-ия кръг на Бундеслигата. Байерн игра с човек по-малко от 13-ата минута, когато вратарят Пепе Рейна бе изгонен с директен червен картон, но гостите изпуснаха дузпата. Все пак Раул Бобадия донесе успеха на Аугсбург след добре изработен гол в 71-ата минута, а Байерн не приличаше на себе си.

Байерн бе сериозно разклатен след тежкото поражение с 0:3 на „Ноу Камп” срещу Барселона в първия полуфинален мач в Шампионска лига. Пепе Рейна бе на вратата за сметка на Мануел Нойер и се оказа главно действащо лице в негативен план. Освен това, играчите на Гуардиола мислят и за реванша с каталунците през следващата седмица.

Пред 75 000 на „Алианц Арена” Марио Гьотце се освободи от Баба в 9-ата минута и матира вратаря Хитц с диагонален шут, но топката срещна гредата.

13-ата минута се оказа фатална за Байерн. Вратарят Хитц изрита една топка напред зад защитата на Байерн, Бобадия я настигна и заобиколи Пепе Рейна, който го събори, а съдията Щегеман не се поколеба и веднага показа дузпа с червен картон за испанския страж.

Гуардиола жертва Филип Лам, за да пусне Мануел Нойер, чиято първа работа беше да пази при дузпата на Пол Верхае. Намеса обаче не се наложи, защото холандският защитник на Аугсбург прати от бялата точка в гредата и двете нули се запазиха.

Бобадия получи пас на добра позиция, но успя да стреля с коляно и Нойер се намеси. Тиаго Алкантара центрира от пряк свободен удар, „маскираният” Левандовски бе оставен сам, но с глава стреля над целта.

Данте направи голяма глупост и позволи на Бобадия да му отнеме в наказателното поле и само навременната намеса на съотборник го спаси. Мюлер овладя пас на Боатенг на гърди и веднага стреля, без успех. Точно преди почивката Боатенг разсече защитата на гостите с пас за Левандовски, Хитц излезе да го пресреща, полският нападател го прехвърли, но кълбото се удари в гредата и пак не влезе в мрежата.

Бобадия изпусна ранен шанс за Аугсбург в началото на втората част след пас на играещия под наем от Байерн Хойберг.

Левандовски заложи топката за Мичел Вайзер и Хитц умело се разтегна, за да спаси диагоналния му удар. Данте изчисти току пред Бобадия пред другата врата след контра и пас на Тобиас Вернер.

В 71-ата минута Пиер-Емил Хойберг бе изведен с чудесен пас вляво, погледна и намери Бобадия в центъра, а парагвайският национал устоя натиска на Швайнщайгер и чудесно преодоля Нойер за 1:0 в полза на Аугсбург в 71-ата минута.

Гуардиола направи двойна смяна и пусна Пизаро и Рафиня, но до края с човек по-малко Байерн стигна само до неточни далечни удари на Швайнщайгер и Гьотце, а в края и Пизаро би високо над вратата.

Байерн вече е шампион и остава лидер със 76 точки. Аугсбург продължава отличното си представяне и се качи до пето място с 46 точки, което засега праща тима в Лига Европа за следващия сезон. До края на сезона в Германия има само два кръга.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични