3. "Росонерите" продължиха марша към титлата в Серия А (видео)

"Росонерите" продължиха марша към титлата в Серия А (видео)

Отборът се наложиха с 2:0 при гостуването си на Парма с голове на Ибра и Емануелсон

Отборът на Милан запази преднината си от 4 точки пред втория в подреждането на Серия А – Ювентус, след като тази вечер се наложи с 2:0 при гостуването си на Парма. Победата на „Енио Тардини” обаче не дойде лесно за „росонерите”, тъй като домакините също имаха своите възможности в срещата, но играчите на Масимилиано Алегри все пак не допуснаха попадение във вратата си, а също така отбелязаха и два гола, благодарение на които си осигуриха трите точки.

Гостуващият тим успя да излезе с гол напред в резултата в 17-ата минута. „Росонерите” получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Кристиан Дзакардо игра с ръка в собственото си наказателно поле, а главният съдия на мача посочи бялата точка. Зад топката застана Златан Ибрахимович и с хладнокръвно изпълнение в долния ляв ъгъл на вратаря откри резултата.

До края на първата част и двата отбора имаха добри възможности пред вратата на противника, а в 42-ата минута Парма бе много близо до изравняването, но ударът на Габриел Палета срещна напречната греда.

Домакините имаха две добри голови ситуации в началото на втората част, но не успяха да ги оползотворят. В 55-ата минута пък резултатът стана 2:0 в полза на Милан, след като Урби Емануелсон реализира втори гол за „росонерите”. В следващите минути последваха нови възможности за гостите, но положенията не доведоха до гол. В последния четвърт час от срещата Парма на няколко пъти можеше да отбележи гол, но попадение във вратата на Кристиан Абиати така и не падна и Милан спечели с 2:0.

Така „росонерите” вече имат 60 точки и продължават да са лидери, на 7 пункта пред Ювентус, който обаче има и мач по-малко. Парма се намира на 17-ото място с 31 точки.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи