Реал (Мадрид) стана есенен шампион в 92-ата минута (ВИДЕО)

Грандът игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме, но спечели в края

Реал (Мадрид) спечели драматично прозвището есенен шампион на испанския футболен елит.

Кралския клуб игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме и въпреки това победи като гост с 1:0 Депортиво Алавес с гол на Лукас Васкес в 92-ата минута.

Така столичани взеха 3-те точки и събраха 45, колкото има и сензацията Жирона, но заради успеха си в прекия сблъсък „белите“ ще зимуват на върха във временното класиране.

Защитникът им Начо Фернандес бе изгонен за втори път през сезона с директен червен картон, за да остави Реал с човек по-малко още в 53-ата минута, ала в крайна сметка Реал ликува в нервен мач с много нарушения.

Гостите бяха близо до гола още в началото на двубоя. Във втората минута Федерико Валверде бе оставен непокрит в пеналта и стреля по земя, но вратарят на домакините направи страхотно спасяване.

Реал овладя инициативата, но трудно стигаше до чисти ситуации до 38-ата минута, когато отново Валверде можеше да открие резултата. Уругваецът стреля отлично от дистанция, ала стражът на Алавес за втори път го отчая с фамозна намеса.

До почивката до попадения не се стигна, а скоро след нея защитникът на гостите Начо разочарова наставника си Карло Анчелоти, който реши да заложи на доста дефанзивен титулярен състав за мача.

Първо домакините поискаха дузпа за игра с ръка на бранителя в наказателното поле, след което той влезе безумно в краката на съперник.

И макар първоначално да получи жълт картон, след намеса на VAR главният съдия промени решението си и изгони Начо с директен червен.

Така Реал остана с човек по-малко, а напрежението и нервите взеха връх, което доста накъса играта.

В 84-ата минута се стигна до сблъсъци между футболисти на терена, след остро влизане на Джуд Белингам в краката на съперник, за което английският национал получи жълт картон.

Междувременно Родриго имаше два добри шанса да донесе успеха на Реал и в крайна сметка това стори Лукас Васкес в 92-ата минута, за да направи подранил коледен подарък на всички фенове на мадридчани.

В другия мач от последния за годината кръг в Испания, игран по същото време, Майорка обърна у дома Осасуна до 3:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АЛАВЕС: 1. Сивера, 2. Горосабел, 5. Абкар, 16. Рафа Марин, 3. Дуарте, 8. Бланко, 6. Гевара, 18, Гуриди, 11. Риоха, 21. Ребаш, 32. Саму;

РЕАЛ МАДРИД: 25. Кепа, 5. Джуд Белингам, 6. Начо, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 11. Родриго, 15. Федерико Валверде, 17. Лукас Васкес, 20. Фран Гарсия, 21. Браим Диас, 22. Антонио Рюдигер.