3. Обамеянг избухна с хеттрик в дебюта си в Бундеслигата (ВИДЕО)

Обамеянг избухна с хеттрик в дебюта си в Бундеслигата (ВИДЕО)

Борусия (Д) разпиля Аугсбург с 4:0, Херта вкара 6 на Айнтрахт, вижте всички резултати от съботния следобед

Германският вицешампион Борусия (Дортмунд) стартира впечатляващо новия сезон в Бундеслигата, след като спечели с 4:0 гостуването си на Аугсбург от първия кръг на надпреварата.

В герой за финалистите в Шампионската лига се превърна новата им лятна покупка Пиер-Емерик Обамеянг, който дебютира с хеттрик в германския елит.

Дошлият от френският Сент Етиен срещу сумата от 13 млн. евро юноша на Милан откри резултата още в 24-ата минута, когато засече с глава центриране на Марсел Шмелцер и откри резултата.

След това домакините се опитаха да отговорят, но Саша Мьолдерс и Андре Хаан пропуснаха да се разпишат.

Така почивката дойде при минимален аванс на гостите, а след нея гостите се развихриха и нанизаха три безответни попадения. В 66-ата минута Марко Ройс се пребори за топката и изведе в коридор Обамеянг, а той показа класата си и покачи на 2:0.

В 79-ата минута упражнението бе повторено, но този път Лева намери зад гърба на отбраната Обамеянг и той оформи своя хеттрик, а след това бе изваден от треньора Юрген Клоп, за да обере аплодисментите на гостуващите привърженици.

Резервата му Йонас Хофман пък изработи дузпа за „жълто-черните” в 85-ата минута, която Роберт Левандовски превърна в гола и така оформи крайния резултат в срещата.

Въпреки изразителния си успех обаче Борусия (Дортмунд) остана на второ място след първия кръг, тъй като Херта разпиля с 6:1 гостуващия Айнтрахт и така оглави класирането.

В петте мача от първия кръг, играни в съботния следобед, паднаха общо 21 гола, с което Бундеслигата за пореден път демонстрира, че е сред най-атрактивните първенства в Европа.