3. Милан загуби във Флоренция за първи път от 2005-а насам (ВИДЕО)

Милан загуби във Флоренция за първи път от 2005-а насам (ВИДЕО)

"Росонерите" поведоха и допуснаха късен обрат за 1:2 срещу Фиорентина, уволнението на Индзаги изглежда въпрос на часове

Раздялата на наставника Филипо Индзаги с Милан изглежда неизбежна, след като тази вечер „росонерите” допуснаха обрат и загубиха с 1:2 гостуването на Фиорентина в 27-ия кръг на Серия А. Въпреки че Винченцо Монтела съхрани много от титулярите за реванша с Рома в Лига Европа, „виолетовите” успяха да бият Милан у дома на „Артемио Франки за сефте от ноември 2005 година с две късни попадения на Гонсало Родригес и Хоакин. За пореден път този сезон Милан повежда и не успява да задържи преднинта си.

Алберто Джилардино за първи път започна от първата минута за Фиорентина след трансфера през януари от китайския Гуангжоу, а Монтела бе дал почивка на Хоакин, Бадел, Бабакар, Мати Фернандес и Салах, които останаха на пейката.

Иличич стреля неточно, а Хонда шутира право във вратаря Нето на близката греда след хитър пас на Ван Гинкел. Дестро пропусна отличен шанс за гостите и би високо.

Домакините бяха натиснати в началото, но бяха на косъм от гола след половин час игра. Басанта стреля с глава след пряк свободен удар, но нацели напречната греда.

На почивката Монтела направи двойна смяна и пусна Хоакин и Бадел. Фиорентина пое контрола над играта, но обратно на логиката Милан поведе. Джакомо Бонавентура стреля неубедително извън наказателното поле, а Дестро умно подложи крак и смени посоката на топката, за да я прати в мрежата за 1:0 в 56-ата минута.

„Виолетовите” изсипаха куп центрирания в наказателното поле на съперника, но те не доведоха до нищо опасно, освен това че Мексес попречи на Джилардино да засече.

Все пак натискът и неспирните центрирания дадоха резултат в 83-ата минута, когато Хоакин центрира меко отдясно и Гонсало Родригес с глава не сбърка за 1:0.

Началото на втората част се забави с 10-ина минута и явно причината беше, че реферът Кармине Русо има някакви здравословни проблеми. Играта бе прекъсвана на два пъти, за да може той да получи лекарска помощ под дъжда във Флоренция, о в края на мача той се оттегли и бе заменен от 4-ия съдия Паоло Валери.

Секунди след подновяването на играта с новия съдия, Фиорентина направи обрата пълен. Центрирането на Мануел Паскуал рикошира и дойде много удобно на главата на Хоакин, който заби в горния ляв ъгъл за 2:1.

Фиорентина е пети с 45 точки и се доближи само на една зад 4-ия Наполи. Милан си остана 10-ти с 35 и има само две победи в последните 12 кръга  на калчото.

15 0 Емполи 27 5 15 7
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи