3. Милан се провали срещу Верона (ВИДЕО)

Милан се провали срещу Верона (ВИДЕО)

„Росонерите” направиха обрат, но в крайна сметка изпуснаха победата – 2:2

Милан поднесе поредното разочарование на своите привърженици. „Росонерите” се провалиха като домакини срещу Верона в двубой от 26-ия кръг на Серия А. Отборът на старши треньора Филипо Индзаги стигна до 2:2, въпреки че направи пълен обрат на „Сан Сиро”, но допусна гол в петата минута на добавеното време и каза „сбогом” на трите точки.

Така Милан записа второ поредно равенство на сметката си и с 35 точки заема 10-ото място във временното класиране. Верона пък прибави ценна точка в битката за оцеляване и вече има 29, като се намира на 13-ото място.

Гостите първи взеха преднина чрез Лука Тони от дузпа в 18-ата минута, но домакиите направиха пълен обрат до 2:1 след попадение на Жереми Менес от дузпа в 41-ата минута и автогол на Панайотис Тахсидис в 47-ата минута.

До наказателния удар за "росонерите" се стигна, след като Бошко Янкович осъществи контакт с Мексес в наказателното поле и главният съдия без да се замисли посочи бялата точка. Останаха сериозни съмнения за коректността на това решение.

В началото на втората част Милан стартира вдъхновено и още в 47-ата минута стигна до втори гол. При едно разбъркване в наказателното поле топката се озова във Филип Мексес, който от труден ъгъл отправи удар, а Панайотис Тахсидис не успя да изчисти и прати топката в собствената си врата.

Вместо да потърсят трети гол обаче миланистите решиха да пазят резултата и бяха наказани, като в последната минута на добавеното време. Нико Лопес бе точен за крайното 2:2.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи