3. Милан с нова огромна крачка към Скудетото след 2:0 над Лече (видео)

Милан с нова огромна крачка към Скудетото след 2:0 над Лече (видео)

Сиена удави "морските кончета" (видео)

Шампионът Милан направи нова решителна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Лече. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро" и бе от програмата на 27-ия кръг на италианската Серия "А".

Българският национал Валери Божинов започна мача за гостите като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, но така и не се запомни с кой знае какво.

Двубоят започна с много силен натиск на "росонерите", който даде резултат още в 7-та минута, когато Ибрахимович намери Ночерино в пеналта, който с десния крак препарира Бенаси за 1:0.

След попадението натискът на шампионите продължи и Робиньо, Емануелсон, отново Робиньо и Мунтари изтърваха от изгодни положения.

За цялата първа част гостите се отчетоха само с два неточни шута на Муриел, а ново попадение да края не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Милан.

Втората част започна с нелоша възможност за Божинов, който стреля с левия крак извън пределите на наказателното поле, ала Абиати спаси.

Така дойде 64-ата минута, когато Емануелсон свали една топка с глава за Ибрахимович, който с маркова тупалка извън пеналта забоде кълбото в горния десен ъгъл на Бенаси - 2:0.

До края на двубоя домакините имаха още няколко възможности за гол, но те бяха пропилени от Акуилани, Ибрахимович, Ел Шаарави и Емануелсон.

Нов гол в мача обаче не падна и така Милан спечели домакинството си на Лече с 2:0.

В друг мач от този 27-и кръг на Калчото отборът на Чезена, като че ли загуби всякакви шансове за спасение, след като отстъпи у дома с 0:2 на Сиена.

Развръзката дойде в 73-ата минута, когато Чекарели извърши фаул в пеналта си, за който реферът му показа директен червен картон и отсъди дузпа за гостите. Антониоли обаче спаси удара от бялата точка на Богдани, но при добавката Бриенца бе безмилостен за 1:0. Крайното 2:0 пък оформи самият Богдани в 81-ата минута.

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи