3. Милан разби Палермо с 4:0 и дръпна с 4 точки на върха, Ибра се завърна с хеттрик (видео)

След 5 поредни загуби в Сицилия, „росонерите” записаха победа над традиционно неудобния си опонент

След 5 поредни поражения в Сицилия срещу Палермо италианският шампион Милан постигна категорична победа на „Ренцо Барбера”, налагайки волята си с 4:0 в мач от 26-ия кръг на Серия „А”.

„Росонерите” защитиха амбициите си защита на титлата и останаха непобедени в 5 мача, нанасяйки първо домакинско поражение на Палермо след точно 5 опита.

Гостите пристигнаха за срещата без десетима свои, тъй като по една или друга причина Масимилано Алегри не можеше да ползва Пато, Боатенг, Зеедорф, Меркел, Акуилани, Неста, Гатузо, Касано, Мексес и Макси Лопес.

В редиците на Милан след наказание обаче се завърна Златан Ибрахимович, който блесна с хеттрик.

Шведският стрелец се разписа последователно в 20-ата и 31-ата минута след асистенции на своя колега в атака Робиньо, като още в 35-ата оформи своя хеттрик и на практика предреши крайния изход на двубоя.

През второто полувреме гостите логично намалиха темпото, но все пак вкараха още един гол. В негов автор се превърна бразилският бранител Тиаго Силва, който се разписа с глава в 58-ата минута.

С вкараните днес три попадения Златан Ибрахимович покачи на 18 головата си сметка в Калчото и се изравни с лидера Антонио Ди Натале, а със спечелените три точки Милан дръпна с 4 пред Ювентус на върха, макар че „Старата госпожа” имат с два мача по-малко.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи