3. Милан пак разочарова, този път с реми срещу Емполи на „Сан Сиро” (ВИДЕО)

Милан пак разочарова, този път с реми срещу Емполи на „Сан Сиро” (ВИДЕО)

„Росонерите” завършиха мача с девет души

Милан за пореден път разочарова феновете си, след като регистрира равенство 1:1 срещу Емполи у дома в мач от XXIII кръг на италианската Серия „А“.

Мачът на „Сан Сиро” не започна никак добре за „росонерите”, защото още в осмата минута Алекс се контузи и бе заменен принудително.

Въпреки това, хората на Филипо Индзаги успяха да открият резултата малко преди почивката. В 40-ата минута, след добро центриране на Джакомо Бонавентура новото попълнение на домакините Матия Дестро отбеляза първия си гол с екипа на тима и откри резултата.

Така Милан взе минимален аванс, но след паузата гостите успяха да стигнат до изравняването. В 68-ата минута Масимо Макароне засече с глава центриране от пряк свободен удар на Хисай и преодоля Диего Лопес, след като бе оставен непокрит в пеналта.

Така италианският ветеран се разписва в трети пореден кръг от Серия А, а Емполи можеше дори да си тръгне с трите точки от „Сан Сиро“, но вратарят на домакините Диего Лопес игра с ръка извън наказателното поле, за да попречи на удар на останалия очи в очи с него Франческо Тавано.

Вследствие на това испанският вратар бе изгонен с директен червен картон в 82-ата минута, а шест по-късно Гарбиел Палета, навръх рождения си ден, получи разтежение на бедрото и също трябваше да напусне принудително игра.

Трите смени в Милан обаче вече бяха извършени и така тимът остана с деветима души на терена. До края домакините удържаха резултата и взеха точка.

След равенството Милан заема 10-а позиция във временното класиране 30 точки, а Емполи е 14-и с 24 в своя актив.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи