3. Милан отново начело в Калчото след 3:1 над Чезена (видео)

Милан отново начело в Калчото след 3:1 над Чезена (видео)

Киево излъга Дженоа в Генуа

Шампионът Милан направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 3:1 над тима на Чезена. Срещата се игра на стадион "Дино Мануци" и бе от програмата на 24-ия кръг на италианската Серия "А".

Дебют за Милан в този мач направи дошлият под наем от Интер - Съли Мунтари, който откри и резултата в мача.

Двубоят започна с тотално превъзходство на "росонерите", въпреки липсата на 15 основни футболисти. Гостите обаче изтърваха няколко изгодни положения в началните минути чрез Амброзини, Мунтари и Емануелсон.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Тиаго Силва изстреля истински снаряд от фаул, Антониоли не се намеси както трябва и притичалият Мунтари не сбърка при добавката, давайки преднина на гостите.

Натискът на Милан продължи и след това попадение и в 31-ата минута, след бърза контраатака, Робиньо намери Емануелсон, който напредна и със силен удар от границата на пеналта прати топката в долния ляв ъгъл на Антониоли - 2:0.

Веднага след този гол обаче, "морските кончета" можеха да се върнат в мача, след като Якуинта засече с глава центриране на Комото, но Абиати бе на място и спаси.

До края на полувремето повече попадения нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за гостите.

Втората част стартира отново по-силно за шампионите и в 55-ата минута те вече водеха с 3:0, след като Абате намери Робиньо в наказателното поле, бразилецът напредна и хладнокръвно прати топката покрай вратаря в мрежата на Чезена.

След този гол "росонерите" намалиха оборотите, което даде възможност на "морските кончета" да организират няколко опасни атаки.

При една от тях, в 65-ата минута, Пудил оформи крайното 1:3 с хубав удар с левия крак в долния десен ъгъл на Абиати.

В друг мач от този 24-и кръг на Серия "А" отборът на Киево спечели ценни три точки при визитата си на Дженоа, налагайки се над "грифоните" с минималното 1:0.

Единственото попадение в мача бе дело на Тереау 30-ата минута след хубава асистенция на Серджо Пелисие.

23 4 4 15 16 37 -21 16

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи