3. Марибор напомпа самочувствието преди реванша с Лудогорец

Марибор напомпа самочувствието преди реванша с Лудогорец

Словенците с категорична победа в местния шампионат

Марибор записа едва втората си победа от началото на сезона в Словения. Съперникът на Лудогорец в плейофите за Лига Европа обаче беше повече от убедителен срещу новака НК Браво - 4:0.

Отборът на Дарко Миланич допусна доста издънки в предишните си мачове, но снощи беше решил да зарадва феновете на "Людски врът".

Двубоят ще се запомни най-вече с гола на ветерана Тавареш. 35-годишният бразилец влезе като резерва и отбеляза своето попадение номер 200 с екипа на Марибор.

Резултата в полза на домакините откри Лука Захович в 40-ата минута, а 50-ата се разписа Руди Ванцаш. Малко след това пък Дарко Зец от НК Браво си заби автогол. Четвърт час преди края Захович отстъпи мястото си на Тавареш, който реализира юбилейния си гол.

С успеха Марибор събра 9 точки и заема 5-о място в класирането. Водач е Олимпия (Любляна) с 14 точки.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит