3. Манчини: Манчестър Юнайтед има късмет, затова печели в последната минута

Манчини: Манчестър Юнайтед има късмет, затова печели в последната минута

"Няма да ни е лесно да спечелим последните ни 12 срещи, но ако успеем, имаме шанс да станем шампиони"

Мениджърът на английския шампион Манчестър Сити Роберто Манчини заяви преди днешното дерби с Челси, че авансът от 15 точки на Манчестър Юнайтед пред „гражданите” в класирането на Премиър Лийг е незаслужен.

"До този момент Юнайтед има късмет във всичко. Спечелиха много мачове в последната минута - например дербито с нас, в което наистина не заслужаваха да победят. Така че не мисля, че пропастта между нас и Юнайтед е реално отражение на силите.

Да, те със сигурност се представят по-добре от нас този сезон, но ние загубихме точки в мачове, които заслужавахме да спечелим, ала не успявахме да вкараме гол. В сравнение с миналия сезон, сега имаме около 10 гола по-малко и със 7-8 точки по-малко", сподели Манчини, който все още не е загубил надежда, че "гражданите" ще финишират на първо място.

"Спомням си, че в Италия съм бил в обратната ситуация. Бяхме на първо място и имахме 14 точки преднина пред Рома в един момент от първенството. И въпреки това, спечелихме титлата в последните минути на последния мач. Така че, всичко може да се случи.

Ако Юнайтед стигне далеч в Шампионската лига, последните два месеца от сезона ще бъдат тежки за тях. Няма да ни е лесно да спечелим последните ни 12 срещи, но ако успеем, има шанс да станем шампиони.”

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи