3. Манчестър Сити взе само точка на „Етихад” от Мидълзбро след гол №150 на Агуеро (ВИДЕО)

Новаците изравниха в самия край, първа победа за Съндърланд, резултати и голмайстори от Висшата лига

Новакът Мидълзбро измъкна точка от визитата си на лидера в класирането Манчестър Сити, след като стигна до 1:1 с гол в самия край на двубоя от XI кръг на английската Висша лига.

Така „гражданите” остават на върха в таблицата, но отборите на Арсенал и Ливърпул имат само с точка по-малко в активите си, а освен това са с мач по-малко.

Днешният започна добре за „небесносините” на Пеп Гуардиола и те диктуваха събитията на „Етихад” до последната секунда, когато допуснаха изравнително попадение.

Преди почивката вратарят на гостите Виктор Валдес демонстрира висока класа с няколко чудесни спасявания, но дори и той бе безпомощен в 43-ата минута, когато Серхио Агуеро се разписа след страхотен пас на Де Бройне.

Голът бе под номер 150 за аржентинеца след едва 223 мача във Висшата лига и така той стигна до впечатляващата кота за най-кратко време от всички до момента.

Преди попадението Манчестър Сити имаше цели 17 ситуации да открие резултата, а малко след него Хсус Навас нацели гредата.

След паузата обаче домакините намалиха оборотите и Клаудио Браво трябваше да се намесва решително, а в 91-ата минута се случи нещо, което почти никой не очакваше.

Тогава, след едно центриране отляво, Мартен де Роон се разписа с глава и подели точките.

Мидълзбро вече има 11 в своя актив, с колкото е и Уест Хем след равенство 1:1 вкъщи срещу Стоук Сити.

Междувременно Съндърланд записа дебютната си победа във Висшата лига, след като макар и с човек по-малко надигра с 2:1 като гост Борнемут.

13 1
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи