Манчестър Сити излезе с младоците, но не прости на Цървена звезда (ВИДЕО)

„Гражданите“ продължават защитата на трофея в Шампионска лига след 6 от 6 в групите

Защитаващият трофея си отбор на Манчестър Сити постигна шеста поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига.

„Гражданите“ се наредиха до испанския гранд Реал (Мадрид), който стори същото в своя поток, след като спечелиха с 3:1 визитата си на Цървена звезда.

Наставникът им Хосеп Гуардиола даде почивка на почти всичките си титуляри и дебют на Мика Хамилтън, който му се отблагодари като откри резултата в 19-ата минута.

Преди шест години Хамилтън подаваше топките по време на тренировките на Манчестър Сити, когато започна да получава инструкции от Пеп Гуардиола. Днес той отбеляза гол в Шампионската лига при дебюта си за първия тим за клуба. Юношата на клуба получи топката от Матеус Нунеш, напредна и с мощен удар прати топката в мрежата. Роден и израснал в Манчестър, Хамилтън се присъедини към Сити на 7-годишна възраст и премина през всички отбори на клуба. Той навърши 20 години през миналия месец.

В 62-ата минута друг юноша на Сити Оскар Боб покачи на 2:0. Домакините върнаха едно попадение чрез корееца Ин-бом Хван в 67-ата, но Калвин Филипс от дузпа в 85-ата отново даде аванс на Сити от два гола. В първата минута на добавеното време Александър Катай беше точен за Цървена звезда след асистенция на Ин-бом Хван, за да фиксира крайното 3:2 за гостите.

Така Манчестър Сити спечели категорично групата с пълен актив от 18 точки, а Цървена звезда остана на последно място и напуска Европа със само 1 в своя актив.

Напред продължава и РБ Лайпциг, който събра 12 точки, след като спечели с 2:1 домакинството си на третия Йънг Бойс. Швейцарците продължават в Лига Европа.

В Германия днес, лед нулево първо полувреме, Бенямин Шешко откри резултата за Лайпциг в 51-ата минута.

В следващите пет паднаха още две попадения. Две минути по-късно Ебрима Коли изравни за гостите, а в 56-ата Емил Форсберг направи 2:1 за домакините. До края на мача нови голове не бяха отбелязани и РБ Лайпциг спечели мача, за да завърши на второ място в групата с 12 точки. Йънг Бойс е трети с 4 точки, а Цървена звезда има само 1 точка в шест срещи.

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)