Мъка за Барса в Ла Лига (ВИДЕО)

Каталунците биха трудно с 3:2 последния Алмерия

Барселона постигна трудна победа с 3:2 като домакин на Алмерия в среща от 18-ия кръг на Ла Лига.

На олимпийския стадион "Монтжуик" Рафиня откри резултата с гол в 33-ата минута, възползвайки се от неубедително избиване на вратаря Луис Максимилиано след удар с глава на Роналд Араухо. Гостите изравниха в 41-ата след попадение на Лео Баптищао, дошло след слаба намеса на Араухо в защита, който не успя да изчисти пас, минал през краката му, дело на Серхио Арибас.

Шампионите отново излязоха напред в резултата след гол на Сержи Роберто след пас на Рафиня в 60-ата минута. Капитанът на домакините засече с глава центриране от ъглов удар, въпреки че останаха сериозни съмнения, че играч на каталунците последен играе с топката.

Студият душ за Барса дойде отново в 71-ата минута. Тогава центриране от фаул попадна право в ръцете на Иняки Пеня, но вратарят изпусна топката на крака на Едгар Гонзалес, който на празна врата не сгреши.

Драматичната развръза дойде в 83-ата, когато Сержи Роберто вкара втория си гол в мача, за да изведе каталунския гранд до първи успех от 4 мача насам.

Лошана товина за Шави Ернандес е слабата игра в отбрана. За 18 мача през сезона тимът му допусна повече попадения, отколкото през целия изминал сезон.

С победата Барселона събра актив от 38 точки и поне временно излезе на трета позиция за сметка на Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко. Алмерия остават на дъното с едва 5 точки.