Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

Аталанта пише със златни букви един от великите сезони в своята история. Тимът на Джан Пиеро Гасперини ще играе финал за Купата на Италия след чутовен обрат срещу Фиорентина за 4:1.

В Бергамо "виолетовите" бяха на 15 минути от елиминиране на съперника, но допуснаха три късни попадения. А първият мач на "Артемио Франки" бе спечелен от бившия тим на Валери Божинов с 1:0.

Сега Аталанта поведе още в 8-ата минута чрез Тюн Копмайнерс, след като белгиецът се възползва от грешка в изнасянето на топката.

Фиорентина изравни чрез Мартинес Куарта в 66-ата минута и всичко вървеше по план за гостите. Аржентинецът вкара с глава след центриране от фаул на Кристиан Бираги.

Рещаващ се оказа обаче червеният картон на Никола Миленкович в началото на второто полувреме. Отборът, воден от Винченцо Италиано, в един момент просто рухна.

В 75-ата минута Джанлука Скамака вкара ефектно за 2:1 с ножичен удар. А в добавеното време "вещицата" заби нови два гола, лишавайки срещата от продължения.

Първо Адама Лукман се възползва от неумела проява на бранител в "бяло" и от границата на наказателното поле прониза Пиетро Терачано, а минута по-късно контраатака на Аталанта завърши с точен удар на Марио Пашалич, получил отличен пас от Лукман.

Това ще бъде трети финал за клуба от Бергамо в последните 5 години. В предходните два случая обаче те бяха загубени, първо от Лацио, а след това и от Ювентус. Именно срещу "Старата госпожа" ще се изправи сега Аталанта, а срещата е на 15 май. Тимът на Гасперини е и на полуфинал в Лига Европа, след като изхвърли големия фаворит Ливърпул.