Ливърпул остави Тотнъм далеч от ШЛ (ВИДЕО)

Анфилд видя голово шоу и вихрени 70 минути за "червените"

Ливърпул помете Тотнъм в дербито на 35 кръг на Висшата лига след успех с 4:2 на "Анфилд". Резултатът можеше да бъде дори по-категоричен, ако не бе отпускането в редиците на "червените". Тимът на Юрген Клоп поведе с 4:0 преди да е изминал и час игра, но след това намали оборотите.

Загубата удари сериозно по "шпорите", които пропуснаха отлична възможност да скъсят разликата до Астън Вила в битката за топ 4 и място в Шампионската лига. Часове по-рано клубът от Бирмингам отстъпи с 0:1 на Брайтън, пропускайки да си осигури историческо дебютно участие в турнира на богатите предсрочно при евентуална загуба на Тотнъм, която така или иначе стана факт.

Шоуто започна в 16-ата минута, когато центриране на втора греда на Коди Гакпо бе засечено с глава от Мохамед Салах. Болезненият втори гол дойде в самия край на полувремето, когато удар на Салах бе избит от Гилермо Викарио, но от непосредствена близост Андрю Робъртсън удвои.

В самото начало на второто полувреме Гакпо сложи точка на интригата след удар с глава, а Харви Елиът заби впечатлаващо попадение с удар от дистанция, намерил горния десен ъгъл на вратата на гостите.

Мениджърът на гостите Ангелос Постекоглу пусна в игра Ричарлисон и Джеймс Мадисън и това повлия положително на играта на "шпорите". Бразилецът намали изоставането в 72-ата минута, засичайки с едно пас по земята на Бренан Джонсън, а Хюн Мин Сон се разписа в четвърти пореден мач срещу Ливърпул след прецизен удар от точката за дузпата при продължителна атака на гостите.

До края на двубоя Салах пропусна от чиста позиция, след като подходи несериозно към топката, а негово попадение бе отменено в продължението. Дарвин Нунес също пропусна да се разпише в сетния миг на срещата.

Торино постави Милан на колене

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)