3. Ливърпул би Борнемут със спорен дебютен гол на Бентеке (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул би Борнемут със спорен дебютен гол на Бентеке (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци с две греди и втори поред минимален успех

Ливърпул постигна трудна, но ценна домакинска победа над дебютиращия в английския елит тим на Борнемут.

Мърсисайдци се наложиха с 1:0 в последната среща от втория кръг на Висшата лига, играна пред 44 102 зрители на „Анфийлд”.

Домакините започнаха срещата добре и овладяха инициативата от самото начало.

Те постепенно притиснаха своя опонент и в крайна сметка усилията им бяха възнаградени.

В 26-ата минута Ливърпул поведе в резултата, макар и след дискусионно попадение.

Тогава момчетата на Брендън Роджърс изпълниха късо един ъглов удар и Джордан Хендерсън центрира остро към пеналта.

Там намиращият се в засада Фелипе Коутиньо посегна да играе с топката, но не успя да я достигне и тя се озова у Кристиан Бентеке, който отблизо я прати в мрежата.

Така дошлият това лято от Астън Вила нападател вкара дебютното си попадение в официален мач за мърсисайдци.

Те можеха и да удвоят преднината си след красив удар от воле на Хендерсън, ала топката кацна върху напречната греда.

До почивката натискът на домакините се засили, но те така и не успяха да стигнат до второ попадение.

След паузата гостите изравниха играта, след като в 52-ата минута Хендерсън бе заменен от Емре Джан.

От Борнемут дори на два пъти имаха претенции за дузпи, първо заради игра с ръка, а после и за задържане на Шкъртел, но реферът Крейг Поусън не посочи бялата точка в нито една от ситуациите.

В другата половина Коутиньо и Бентеке пропуснаха изгодни положения, като последният дори прати топката в напречната греда.

Така в крайна сметка срещата приключи с минимална победа на Ливърпул. След нея мърсисайдци вече имат пълен актив от 6 точки, с колкото след първите два кръга са Лестър и двата тима от Манчестър.

Новаците от Борнемут пък са предпоследни в таблицата без спечелена точка в английския елит.

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)