3. Лидерите в Англия стъпиха накриво, Арсенал се възползва (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лидерите в Англия стъпиха накриво, Арсенал се възползва (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стекеленбург отчая Манчестър Сити с две спасени дузпи, Тотнъм се добра до късна точка, резултати от Висшата лига

Първият и вторият в класирането на английската Висша лига взеха само по точка от мачовете си в съботния ден от осмия кръг на надпреварата.

Това стана факт, след като Манчестър Сити стигна само до 1:1 при домакинството си на Евертън, защото пропусна две дузпи, докато Тотнъм вкара късен изравнителен гол и фиксира същия резултат при визитата си на Уест Бромич Албиън.

От това се възползва тимът на Арсенал, победил у дома Соунзи с 3:2. Така "топчиите" се изравниха по точки с лидера Ман Сити и вече имат с две повече от "шпорите".

"Гражданите” на Хосеп Гуардиола могат много да съжаляват, защото играха по-добре от Еветън на своя „Етихад”, но срещу себе си имаха страхотен вратар.

Мартен Стекеленбург буквално ги отказа, след като спаси две дузпи и се отличи с още множество важни намеси.

Преди почивката той бе сред основните виновници резултатът да се запази 0:0, тъй като в 43-ата минута отрази наказателен удар, изпълнен от Кевин де Бройне.

След паузата Евертън изненадващо поведе, защото в 64-ата минута Ромелу Лукаку се разписа и вече има девет гола в последните си осем мача за „карамелите” и националния тим на Белгия.

Шест минути по-късно Майкъл Оливър отсъди втора дузпа в полза на домакините и този път зад топката застана резервата Серхио Агуеро, пропуснал три пъти от бялата точка през сезона.

Аржентинецът почти повтори изпълнението на Де Бройне, а същото стори и Стекеленбург, който отново спаси.

Секунди след това Кун насочи в горния ъгъл след чудесно двойно подаване с Давид Силва, но холандският вратар отново бе на висота.

Дори и той обаче бе безпомощен в 82-ата минута, когато появилият се секунди преди това Нолито се разписа с глава отблизо след центриране на Давид Силва отдясно.

В 82-ата минута Кевин де Брйоне отправи страхотен удар от далечна дистанция, който рикошира в крак на бранител, ала въпреки това бе спасен с вещина от Стекеленбург.

Така в крайна сметка двата тима поделиха точките и Евертън вече имат 15, с четири по-малко от Манчестър Сити.

С толкова е и Арсенал след 3:2 вкъщи срещу Суонзи.

Следващият съперник на Лудогорец в Шампионската лига постигна шеста поредна победа, докато лондонският опонент Тотнъм вече има 18, тъй като стигна до 1:1 при визитата си на Уест Бромич Албиън.

Бившият футболист на „шпорите” Насер Шадли откри резултата в 82-ата минута, ала в 89-ата Деле Али фиксира крайното 1:1.

По-рано през деня пък Челси надви с класика шампиона Лестър у дома и вече изостава само с три точки от върха.

Голямото дерби на английския футбол между Ливърпул и Манчестър Юнайтед е в понеделник вечер от 22:00 часа на „Анфийлд”.

1:1 Нолито (’72)
Пропуснати дузпи – Де Бройне (’43) и Агуеро (’70)

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи