Левандовски спаси Барселона от срам срещу Алавес (ВИДЕО)

Гостите откриха с гол от съблекалнята преди полякът да се развихри

Роберт Левандовски вкара за пръв път от 23 септември в Ла Лига и така донесе обрата за Барселона от 0:1 до 2:1 в домакинството на Алавес от 13-ия кръг на Ла Лига.Алавес шокира каталунците още в първата минута, когато Хави Лопес намери Саму Омородион в наказателното поле, където младият нападател запази самообладание и насочи топката в долния ляв ъгъл на Марк-Андре Тер Стеген.

Гостите продължиха да са по-активни, като в 10-ата минута удар на Омородион мина на косъм от десния страничен стълб.

Две минути след това вратаря на баските Антонио Сивера трябваше да спасява при удар на Жоао Феликс.

Последва нова размяна на положения, като за гостите Омородион, който е собственост на Атлетико, пропусна, а удар на Роберт Левандовски бе спасен от Сивера.

До края на първата част имаше много положения, но Педри и Левандовски пропуснаха за Барса, а Омородион не успя да вкара втори гол.

Барселона включи на по-високи обороти след почивката и в 53-ата минута Роберт Левандовски засече безпогрешно центриране на Жул Кунде – 1:1.

В 77-ата минута Барселона получи дузпа за нарушение на Абделкабир Абкар. Зад топката застана Роберт Левандовски, който със силен удар не остави шансове на вратаря на гостите и направи обрата в мача пълен.

До края на двубой имаше положения и пред двете врати, но голове – не, и по този начин Барса постигна втора поредна победа.