3. Колеблив Юнайтед се наложи трудно с 2:1 над Саутхемптън (ВИДЕО)

Колеблив Юнайтед се наложи трудно с 2:1 над Саутхемптън (ВИДЕО)

"Червените дяволи" надвиха "светците" с 2:1 на "Олд Трафорд" и дръпнаха със седем точки пред шампиона Манчестър Сити

Лидерът в подреждането на Висшата лига Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:1 като домакин на Саутхемптън в среща от 24-ия кръг на английското първенство. Резултатът в мача на „Олд Трафорд” бе открит още в 3-ата минута от нападателя на „светците” Джей Родригес. С два гола на Уейн Рууни до края на първото полувреме обаче, „червените дяволи” осъществиха обрат и поведоха с 2:1, като удържаха аванса си от едно попадение и до последния съдийски сигнал, въпреки че гостуващият тим на няколко пъти през второто полувреме бе близко до изравняване.

След победата Манчестър Юнайтед вече има актив от 59 точки и се откъсна на 7 пред шампиона Манчестър Сити, който вчера завърши при резултат 0:0 гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс. Саутхемптън, който регистрира първа загуба във Висшата лига от 22-ри декември насам, остава с актив от 23 пункта и се намира на 16-ото място, като има 3 точки повече от заемащия 18-ата позиция тим на Уигън.

Мачът започна лошо за тима на сър Алекс Фъргюсън, който се оказа догонващ в резултата още в 3-ата минута. Майкъл Карик върна неуверено към Давид Де Хеа, който не успя да изчисти кълбото, а Джей Родригес се възползва от това недоразумение в отбраната на Юнайтед, отне кълбото и на празна врата откри резултата – 1:0 за Саутхемптън.

”Червените дяволи” обаче бързо отговориха. Шинджи Кагава намери с брилянтен пас Уейн Рууни, който сам срещу вратаря не сбърка и отбеляза гол за 1:1. Две минути по-късно Кагава нацели дясната греда, а Гастон Рамирес имаше възможност да се разпише в 18-ата минута, но след изпълнението му на свободен удар, кълбото премина над вратата.

Домакините поведоха с 2:1 в 27-ата минута, когато Робин ван Перси центрира топката в наказателното поле, Патрис Евра свали с глава към Уейн Рууни, който на празна врата прати кълбото в мрежата, отбелязвайки втория си гол в срещата. До почивката Рики Ламбърт получи възможност да реализира гол, но ударът му с глава бе неточен и топката премина над напречната греда.

”Светците” стартираха по-активно в началото на втората част и играха много добре през цялото второ полувреме. Удар на Рики Ламбърт от воле бе спасен от Давид Де Хеа в 49-ата минута, а малко преди да изтече час игра Адам Лалана стреля неточно. Последва нов удар на Рики Ламбърт, но вратарят на Юнайтед спаси.

”Червените дяволи” пропуснаха да достигнат до трети гол в 71-ата минута. Уейн Рууни можеше да оформи своя хеттрик, но ударът му бе слаб и Артур Боруц улови кълбото. В 75-ата минута Нани центрира много опасно и вратарят на гостите изби кълбото пред погледа на Робин ван Перси, а почти веднага след това гол с глава на холандския нападател на Манчестър Юнайтед бе отменен заради засада.

В 77-ата минута Саутхемптън направи може би най-сериозния си пропуск в мача. Рики Ламбърт изпълни много технично пряк свободен удар от границата на наказателното поле, като прати топката над стената, но Давид Де Хеа внимаваше и с великолепна намеса изби. До края на срещата „светците” се опитаха да се доберат до изравнително попадение, но така и не достигнаха до втори гол, въпреки че добри ситуации пропуснаха да реализира Рики Ламбърт и Джей Родригес.

Така „червените дяволи” спечелиха с 2:1 срещу „светците” и увеличиха аванса си на върха. В следващия кръг тимът на сър Алекс Фъргюсън гостува на Фулъм, а Саутхемптън се изправя срещу Уигън на „DW Стейдиъм”.

Манчестър Юнайтед 2:1 Саутхемптън
3’ 0:1 Родригес
8’ 1:1 Рууни
27’ 2:1 Рууни

Стадион: „Олд Трафорд”,

Жълти картони: Видич, Рафаел (Манчестър Юнайтед); Шнайдерлин (Саутхемптън);

Червени картони: няма;

Състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Видич, Евра, Смолинг (Фърдинанд 63’), Джоунс, Карик, Андерсон (Рафаел 68’), Ван Перси, Рууни, Кагава (Нани 74’), Уелбек;

Саутхемптън: Боруц, Йошида, Хоойвелд, Фокс (Шоу 78’), Клайн, Корк, Шнайдерлин, Пънчън (Дейвис 46’), Рамирес (Лалана 46’), Родригес, Ламбърт.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи