Кадис още вярва в спасението след успех над Севиля (ВИДЕО)

Гуардиола вкара единствения гол на "Рамон Санчес Писхуан"

Кадис не се предава в битката за оцеляване в Ла Лига. Възпитаниците на Маурисио Пелегрино постигнаха изстрадана, но изключително нужна победа с 1:0 в гостуването си на Севиля от 36-ия кръг. Успехът на гостите дойде в 6-ата минута на добавеното време, а героят в мача бе Сержи Гуардиола.

Играчите на Кадис не спираха да търсят гола, който обаче все им убягваше. В 40-ата минута Крис Рамос направи непростим пропуск. Той се отскубна зад защитата, финтира и вратаря, но незнайно как не успя да отбележи в опразнената врата.

През второто полувреме той успя да прати топката във вратата в 66-ата минута, но този път пък голът бе отменен след намесата на ВАР заради нарушение в атака.По-късно гостите претендираха и за дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле. Такава имаше, но бе по-скоро неволна и реферът реши, че няма да посочи бялата точка.

И когато изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, в 96-ата минута гостите успяха да стигнат до победата. Хуанми с прекрасен пас изведе Гуардиола в наказателното поле, а той хладнокръвно стреля покрай плонжа на вратаря и отбеляза за крайното 0:1.

Така Кадис все още може да мечтае за спасение, макар за момента да остава в опасната зона на 18-ото място с 32 точки, но вече е само на 2 точки зад 17-ия Селта, който играе по-късно тази вечер срещу Атлетик Билбао. За Севиля мачът бе без особено значение, като отборът е в средата на таблицата на 12-ото място с 41 точки.