Грузия написа история и взе билет за Евро 2024! (ВИДЕО)

Тбилиси празнува след успех с дузпи над Гърция

Националният отбор на Грузия ще играе на Европейско първенство за първи път в историята си! Това стана факт, след като тимът спечели финалния плейоф в Тбилиси срещу Гърция за участие на Евро 2024. В редовното време и продълженията резултатът беше 0:0, а при дузпите грузинците спечелиха с 4:2 и взеха една от трите последни квоти за първенството в Германия през лятото.

В редовното време почти нямаше голови положения, като вместо това преобладаваха тактическото надлъгване и стабилната игра в защита. Така се стигна до продължения, където двата тима заиграха по-смело. Така в 102-рата минута Константинос Мавропанос нацели напречната греда след свой изстрел с глава при центриране от корнер. На Одисеас Влаходимос пък му се наложи да спасява удари на резервите Зурико Давиташвили и Гиорги Цитаишвили.

В крайна сметка се стигна до дузпи, при който грузинците не можеха да разчитат на звездата си Хвича Кварацхелия, тъй като крилото напусна терена в 109-ата минута с контузия.Гърция обаче направи два пропуска при ролетката на наказателни удари, докато домакините сбъркаха само веднъж и това се оказа ключово за крайния им успех, който пък остави "елините" 12 години без класиране на европейско първенство.