3. Челси оглави класирането след пета поредна победа и 5:0 над Евертън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани се възползваха по най-добрия начин от грешката на Манчестър Сити

Отборът на Челси оглави временното класиране на английската Висша лига, след като разгроми у дома Евертън с 5:0 в мач от XI кръг.

Победата бе пета поред за лондончани на нула в първенството и им гарантира първото място преди двубоите на Арсенал и Ливърпул в неделя.

В събота пък Роналд Куман се опита да противодейства на Антонио Конте, залагайки на неговата любима схема с трима централни защитници, но решението на холандеца се оказа грешно.

Неговите момчета не успяха да нанесат нито един опасен удар към вратата на опонента, който нанесе своя удар с два бързи гола в рамките на 120 секунди.

В 19-ата минута Диего Коща изведе Еден Азар и той с хубав удар матира Мартен Стекеленбург, а в следващата атака самият Адар изведе Педро Родригес, който подаде към Маркос Алонсо и испанецът направи 2:0.

Не след дълго Виктор Моузес нацели гредата, а малко преди паузата Челси реши всичко с трети гол.

Той падна в 42-ата минута, когато Азар центрира от корнер, Матич продължи с глава, а Диего Коща се разписа за втори път в срещата.

Точно преди почивката именно Коща направи фрапантен пропуск, а почти веднага след нея Еден Азар вкара красиво попадение след прецизен изстрел и двойно подаване с Педро Родригес.

Въпреки комфортния си аванс, домакините продължиха доминацията си и я затвърдиха в 65-ата минута, когато Стекеленбург спаси шут на Азар, но при добавката Педро не сбърка – 5:0.

След категоричния си успех Челси се изкачи на първо място във временното класиране с 25 точки, с две повече от споменатите в началото Арсенал и Ливърпул, докато Евертън е шести с 18 точки.

13 1 Лестър 10 3
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи