Борусия превзе "Сан Сиро" и групата на смъртта (ВИДЕО)

Милан се нуждае от чудо за осминафинал след 1:3

Борусия Дортмунд е големият победител в групата на смъртта в Шампионска лига. Злощастно загубил титлата в Бундеслигата през пролетта в последния кръг, сега тимът на Един Терзич надви Милан с 3:1 насред "Сан Сиро" и си осигури място в следващата фаза на турнира при все, че има за съперници още ПСЖ и Нюкасъл. Поражението пък намали до минимум шансовете на "росонерите" за участие в следващата фаза. Всичко обаче е възможно преди последните мачове, тъй като тогава италианският гранд гостува на Нюкасъл , а шампионът на Лига 1 ще поеме към Дортмунд.

Двубоят на "Сан Сиро" започна с две дузпи преди да са изтекли и 10 минути. Първата бе за "росонерите" за игра с ръка на Нико Шлотербек. Зад топката застана опитният Оливие Жиру, чийто изстрел бе париран от Кобел. Само 3 по-късно Марко Ройс откри резултата за "жълто-черните" от бялата точка, стреляйки неспасяемо в горния десен ъгъл, след като Джейми Байно-Гитенс бе препънат от Давиде Калабрия в наказателното поле.

В 20-ата минута Гитенс още веднъж се разправи с капитана на Милан, след което нахлу в наказателното поле на съперника, но ударът му мина встрани от целта. Проблемите пред "росонерите" продължиха и в следващите минути, когато Дониел Мален се отскубна от защитата на Милан, но прострелното му центриране по земя бе избито от вратаря Майк Менян.

Гостите продължиха да бъдат по-настоятелният отбор, но точно тогава дойде и отговорът на италианския гранд. Самуел Чуквуезе получи топката от Давиде Калабрия в близост до ъгловия удар, след което проби в наказателното поле и успя да стреля между куп от тела, а ударът му срещна крака на бранител в "жълто-черно" и влетя в мрежата за 1:1.

Втората част започна с лоша новина за Стефано Пиоли, които бе принуден да зазеня контузения бранител Малик Тиау с халфа Раде Крунич. Малко след това и гостите от Дортмунд трябваше да прибягват до промени, след като травма получи Нико Шлотербек. Това обаче не се отрази на играта на Борусия, а дори напротив - тимът на Един Терзич отново поведе.

Минута преди да е изтекъл час игра на "Сан Сиро", отлична атака на гостите завърши с премерен удар на правещия впечатляващ мач Джейми Байно-Гитенс, а Майк Менян нямаше какво да направи.

А в 70-ата минута младежкият национал на Германия Карим Адайеми тотално обезсърчи Милан. Офанзивният футболист получи топката на границата на наказателното поле, след което стреля, а намесата на Менян бе всичко друго, но не и убедителна. Френският вратар се опита да избие повторно топката, но реферът даде да се разбере, че тя е преминала голлинията и третият гол на Борусия е факт.

Попаденията тотално промениха изражението на Милан, който в началните минути на второто полувреме започна агресивно, но контузията на Тиау и последвалото попадение на Байно-Гитенс тотално развалиха настроението, а и плана им.

В 87-ата минута Адайеми преодоля Калабрия, след което намери Никлас Фюлкруг, а последвалият изстрел на нападателя срещна напречната греда. Последва пропуск и на Лука Йович от добра позиция,

МИЛАН - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:3
0:1 Марко Ройс (10-д)
1:1 Самуел Чуквуезе (38)
1:2 Байно-Гитенс (59)
1:3 Карим Адайеми (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИЛАН: 16. Майк Менян, 2. Давиде Калабрия (К), 28. Малик Тиау, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес, 14. Тияни Рейндърс, 8. Рубен Лофтъс-Чийк, 7. Ясин Адли, 21. Самуел Чуквуезе, 9. Оливие Жиру, 11. Кристиан Пулишич

Резерви: 69. Лапо Нава, 83. Антонио Миранте, 15. Лука Йович, 32. Томазо Побега, 33. Раде Крунич, 42. Алесандро Флоренци, 70. Чака Траоре, 95. Давиде Бартезаги

Треньор: Стефано Пиоли

Борусия Дортмунд: 1. Грегор Кобел, 26. Юлиан Риерсон, 15. Матс Хумелс, 4. Нико Шлотербек, 5. Рами Бенсебайни, 23. Емре Джан (К), 20. Марсел Забицер, 21. Дониел Мален, 11. Марко Ройс, 43. Джейми Байно-Гитенс, 14. Никлас Фюлкруг

Резерви: 33. Александер Мейер, 35. Марсел Лотка, 6. Салих Йозджан, 7. Джовани Рейна, 9. Себастиен Алер, 17. Мариус Волф, 18. Юсуфа Мукоко, 19. Юлиан Брандт, 27. Карим Адейеми, 42. Хендри Бланк