3. Блестящ Агуеро поведе Манчестър Сити към разгром над Лийдс (ВИДЕО)

Блестящ Агуеро поведе Манчестър Сити към разгром над Лийдс (ВИДЕО)

Сити спечели с 4:0 в 5-ия кръг на ФА Къп, аржентинецът с два гола и асистенция

Английският шампион Манчестър Сити разби Лийдс с 4:0 в 5-ия кръг на ФА Къп и се класира напред в турнира. Яя Туре и Агуеро от дузпа бяха точни в началото, а след почивката Тевес и пак Агуеро оформиха разгрома на „Етихад”.

Роберто Манчини направи цели 6 промени в своя състав от разочароващата загуба с 1:3 от Саутхемптън. Пантилимон замени Джо Харт на вратата, Гарет Бари, който си вкара автогол срещу „светците”  изобщо не бе в състава, а Милнър бе титуляр срещу бившия си клуб.

Сити започна силно и поведе още в 5-ата минута. Давид Силва пусна за Яя Туре, той направи красиво двойно подаване с Тевес, котдивоарецът елегантно финтира вратаря Ашдаун и на празна врата пусна в десния ъгъл за 1:0.

В 14-ата минута Серхио Агуеро нахлу на скорост в наказателното поле, а централният бранител Том Лийс го задържа за рамото и главният рефер Марк Клатънбърг посочи бялата точка. Самият Агуеро изпрати безкомпромисно в горния ляв ъгъл от 11-метровия удар и покачи на 2:0 след 16 минути игра.

Мачът се развиваше по плана на „гражданите”. В 30-ата минута те можеха да водят с 3:0, но шут на Коларов се отклони в крак на бранител и мина малко встрани от целта.

Ел Хаджи Диуф с глава прати в аут при един от редките шансове за Лийдс. Ашдаун изби силен изстрел на Туре от 25 метра, а Хави Гарсия с глава също не бе точен след центриране от корнер.

През втората част Сити стигна до нови две попадения. Агуеро нахлу отляво, Давид Силва му върна, аржентинецът елегантно копна над вратаря и Тевес засече на празна врата за 3:0 в 52-ата минута, с което сложи край на интригата.

Милнър бе близо до нов гол с далечен снаряд, а Тевес остана зад топката при поредния страхотен пробив на Агуеро.

Джак Родуел влезе като резерва и секунди по-късно изпусна на празна врата. Яя Туре стреля мощно, Ашдаун изби на пътя на Родуел, но халфът с глава не намери вратата.

Четвърт час преди края Давид Силва намери Агуеро с чудесен пас над защитата и аржентинецът пусна покрай Ашдаун, за да вкара втория си гол в мача с помощта на гредата за крайното 4:0.

Така Манчестър Сити чака своя съперник на 1/4 –финала. „Гражданите” се борят за втори трофей в турнира в последните три сезона.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи