3. Байерн (М) остава непобеден на върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Байерн (М) остава непобеден на върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Фрайбург и Байер (Леверкузен) не успяха да си отбележат гол

Байерн (Мюнхен) продължава да бъде лидер в класирането на Буденслигата, след като победи с 2:0 Кьолн като гост в мач от шестия кръг на елита на Германия.

Това е четвърта победа в първите шест мача за тима на Пеп Гуардиола, като "баварците" остават непобедени в първенството този сезон. Головете за Байерн отбелязаха Марио Гьотце в 19-ата, а Даниел Халфар си отбеляза автогол в 66-ата.

В 19-ата минута Халфар загуби топката, Робен се възползва от грешката му. Холандецът намери Мюлер, който пусна топката за Левандовски. Нападателят на "баварците" не успя да играе с кълбото, но то стигна до Гьотце, който изведе гостите напред, отбелязвайки на празна мрежа.

Малко по-късно Нойер направи две страхотни спасявания, с което запази аванса на Байерн. Стражът на гостите последователно развенча Матушик, след което и Юя.

В 66-ата минута двубоят за Халфар стана кошмарен. Робен намери Левандовски, който пусна топката за Алаба. Халфар го изпревари и се опита да изчисти, но вместо това заби топката в собствената си мрежа.

Така Байерн събра 14 точки след шест изиграни мача и остава на върха в класирането. Кьолн записа първо поражение у дома и падна до 12-ата позиция, като има шест точки.

В друг мач от Бундеслигата, игран от 16:30 часа в събота, Фрайбург и Байер (Леверкузен) не успяха да си отбележат гол. И двата отбора доиграха срещата в намален състав, като Спахич бе изгонен още в 28-ата минута, а Кърмас от Фрайбург - в 78-ата. Леверкузен е трети с 11 тояки, докато Фрайбург остава без победа на 16-ото място с едва четири пункта.

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи