3. Баварската машина смаза „аспирините” пред 75 000 в Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварската машина смаза „аспирините” пред 75 000 в Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мюлер с два гола в своя мач №200 за класика на „Алианц Арена”

Германският шампион Байерн (Мюнхен) постигна седма поредна победа във всички турнири, след като се наложи с класическото 3:0 у дома над Байер (Леверкузен) в мач от третия кръг на Бундеслигата.

Така баварците отново се върнаха на върха в класирането с пълен актив точки и голова разлика 10:1.

С две попадения в срещата се отличи Томас Мюлер, който изигра своя мач №200 и поведе убедително в листата на реализаторите с 6 попадения.

25-годишният нападател откри резултата още в 26-ата минута, когато Дъглас Коща надбяга персоналния си пазач по левия фланг и центрира към пеналта, където Мюлер засече от въздуха топката и я прати в мрежата – 1:0.

Малко след това пък Ариен Робен проби отдясно и центрира към връхлитащия Дъглас Коща, който от стреля от движение, но ударът му срещна сглобката на вратата.

До почивката нови попадения не паднаха, а в началните минути на втората част Щефан Кислинг се измъкна от защитата на домакините и стреля опасно, но Мануел Нойер спаси. Топката обаче се върна при нападателя на „аспирините” и той я насочи с глава към вратата, ала от голлинията Давид Алаба успя да изчисти.

Байерн отвърна в 55-ата минута, когато разигралият се Робен центрира и Бенрд Лено опита да избие с крак, но бе пресрещнат от Роберт Левандовски и топката мина на сантиметри от опразнената му врата.

Така се стигна до 60-ата минута, в която шампионите получиха правото да изпълнят дузпа за избутване на Артуро Видал в пеналта. Тома Мюлер не сгреши от бялата точка, стреляйки в средата на вратата – 2:0.

В 70-ата минута Роде Круз вкара гол, но игра с ръка при овладяването на топката и затова попадението му бе отменено, а той получи жълт картон.

В ответната атака реферът отново отсъди дузпа за Бйерн, след като видя игра с ръка в наказателното поле. Този път Ариен Робен се нагърби с изпълнението и също не сгреши – 3:0 в 71-ата минута.

Малко след това домакините стигнаха до числен превес в атака – трима на един, но подаването на Робен бе пресечено. Секунди след това пък Левандовски проби отлично и можеше да подаде към непокрития холандец, но вместо това опита изстрел, който бе спасен.

Впоследствие баварците намалиха темпото, а и „аспирините” загубиха надежда да стигнат до нещо пред 75 000 на „Алианц Арена”.

В края Левандовски имаше нов шанс да направи резултата още по-категоричен, но не сполучи. Така Байер понесе дебютно поражение през сезона и остана с 6 точки в актива си, на три от лидера Байерн.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи