Барса уреди „Ел Класико“ за Суперкупата (ВИДЕО)

Каталунците биха Осасуна с 2:0 и ще спорят с Реал за трофея

Барселона победи Осасуна и ще спори с Реал (Мадрид) за Суперкупата на Испания.

Във втория полуфинален сблъсък от мини турнира, който се провежда в Саудитска Арабия), каталунците се наложиха с минималното 1:0 и така уредиха горещо „Ел Класико“ в Рияд.

Роберт Левандовски реализира единственото попадение срещу памплонци, а Барса сякаш спести сили, тъй като срещата не се игра на особено високи обороти.

Ден по-рано Реал и Атлетико направиха зрелищно 3:3 в мадридско дерби, което Белия балет спечели с 5:3 след продължения.

В четвъртък вечер обаче Барселона далеч по-прагматично взе квотата си за финала, насрочен за неделя от 21:00 часа българско време.

Първата добра възможност в полуфинала се откри пред скромния тим на Осасуна, но Жул Кунде се намеси в последния миг и изчисти в корнер.

Това се случи в 6-ата минута, докато отговорът на Барса дойде в осмата - страхотен шут на Феран Торес, преминал на сантиметри от целта.

След още 2 минути тимът от Памплона имаше нов шанс, ала защитата на каталунците се справи с мъка след едно центриране от ъглов удар.

Последваха 2 ключови спасявания на вратаря на Осасуна, справил се последователно с шутове на Илкай Гюндоган, а после и на Роберт Левандовски.

В 31-ата минута отново Левандовски пропусна с глава да открие резултата, засичайки центриране от корнер на Гюндоган.

Секунди след това каталунците искаха капитанът на Осасуна да бъде изгонен за нарушение срещу Рафиня. Системата ВАР обаче потвърди решението на съдията на терен – жълт картон.

Малко преди паузата памплонци имаха последния шанс за полувремето, но вратарят на Барса спаси и така почивката дойде при 0:0.

Барселона стартира по-агресивно втората част и се настани в половината на съперника, което даде резултат в 59-ата минута.

Тогава Левандовски показа класата си, след като получи пас в коридор, овладя отлично и после много хладнокръвно прати топката в долния ъгъл, за да открие – 1:0.

Последва двойна смяна в състава на каталунците, а в 72-ата минута една от резервите – Жоао Феликс, стреля опасно по диагонала, но не намери целта.

Осасуна можеше да изравни 12 минути преди края на редовните 90, ала шутът на Будмир бе спасен с вещина от Иняки Пеня.'

Така се стигна до добавеното време, когато резервата Жоао Феликс осъществи една много красива атака и след 2 чудесни отигравания подаде на Ламин Ямал.

Младокът, заменил контузилия се Рафиня малко преди почивката, си нагласи топката и я прати по диагонала в далечния ъгъл, за да сложи точка на спора в 93-ата минута и да оформи крайното 2:0.

Така отборът на Барса, който има 18 Суперкупи, ще защитава миналогодишния си трофея срещу Реал, печелил отличието 13 пъти до момента.

Барселона – Осасуна 2:0
1:0 Левандовски (59)
2:0 Ламин Ямал (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАРСЕЛОНА: Пеня, Кристенсен, Кунде, Араухо, Балде, Роберто, Гюндоган, Де Йонг, Рафиня, Торес, Левандовски;

ОСАСУНА:  Ерера, Крус, Гарсия, Пеня, Катена, Аресо, Гомес, Орос, Муньос, Будимир, Арнаис.

Официално: Челси привлече 18-годишен нападател от Астън Вила