3. Барса изхвърли Милан от ШЛ, скандална дузпа за каталунците в края на първата част попречи на "росонерите" да мечтаят

Каталунците са на полуфинал след 3:1 срещу "росонерите" в реванша между двата тима

Отборът на Барселона се класира за полуфиналите на Шампионската лига, след като спечели с 3:1 мача си реванш срещу Милан от четвъртфиналната фаза на надпреварата. Първият двубой между двата тима, проведен на „Сан Сиро”, бе завършил при нулево равенство, а каталунците успяха да се поздравят с победа с 3:1 във втората среща, играна на „Камп Ноу”.

Две от попаденията за Барселона паднаха от дузпи, като при втората ситуация, при която бе отсъден 11-метров наказателен удар, останаха много въпросителни около това защо главният съдия – Бьорн Куиперс, показа бялата точка.

Иначе мачът започна равностойно, а постепенно каталунците започнаха да налагат очаквания натиск. В 7-ата минута се стигна до първата по-интересна ситуация пред една от двете врати – Лионел Меси бе изведен от Сеск Фабрегас зад отбраната на Милан и прати топката покрай Кристиан Абиати, но кълбото премина много близо до дясната греда.

В 11-ата минута каталунците се възползваха от недоразумение в отбраната на „росонерите” – Меси излезе очи в очи с Абиати, но реши да подава към Шави. Испанският полузащитник върна кълбото към Меси, който се строполи на земята след съприкосновение между него и Антонини, а главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Спечелилият дузпата Лионел Меси се нагърби с изпълнение и с безупречен изстрел в десния ъгъл на вратата на Милан откри – 1:0.

”Росонерите” се опитаха да се вдигнат на крака, но Барселона продължи да се представя значително по-добре и Меси и Пике получиха възможности да отбележат, но тези ситуации не доведоха до гол. Така се стигна до 32-ата минута, когато Златан Ибрахимович намери по отличен начин Антонио Ночерино, който много прецизно прати кълбото в мрежата на Виктор Валдес, правейки резултата 1:1.

Последваха добри голови възможности пред Шави и Сеск Фабрегас, но двамата играчи на каталунците не успяха да преодолеят Кристиан Абиати, а в 40-ата минута се стигна и до един от най-спорните моменти в срещата. Главният съдия Бьорн Куиперс взе решение да отсъди втора дузпа за Барселона заради задържане на Алесандро Неста срещу Серхио Бускетс. При ситуацията останаха сериозни съмнения дали изобщо е трябвало да бъде отсъждан 11-метров наказателен удар, а „росонерите” имаха сериозни претенции към рефера, но дузпата бе факт. С нейното изпълнение отново се нагърби Лионел Меси и след като отново не остави шанс на Абиати, резултатът стана 2:1 в полза на домакините.

Всичко в мача изглежда свърши в 53-ата минута, когато Барселона достигна до третия си гол в мача. Лионел Меси отправи изстрел към Кристиан Абиати, топката рикошира в тялото на играч на Милан и попадна право в краката на Андрес Иниеста, който оказал се очи в очи със стража на „росонерите”, отбеляза за 3:1. Милан направи опит да върне поне един гол, но италианците трудно получаваха възможности да създадат нещо по-опасно пред Виктор Валдес. Все пак, след като се оказаха изоставащи с два гола в резултата, „росонерите” можеха да намалят преднината на Барселона в 60-ата минута, но Кевин-Принс Боатенг стреля неточно.

До края пък Барселона на два пъти можеше да вкара четвъртия си гол в срещата, но Тиаго Алкантара и Исаак Куенка се отчетоха с пропуски. Милан така и не успя да отбележи ново попадение, а каталунците също не се добраха до свой четвърти гол в мача и така двубоят приключи при резултат 3:1 в полза на Барселона.

По този начин тимът на Пеп Гуардиола се класира за полуфиналите, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Челси и Бенфика. Първият двубой, който се проведе на „Естадио Да Луж”, завърши с победа с 1:0 в полза на английския тим.

Милан пък отпада от тазгодишното издание на Шампионската лига и ще трябва да се съсредоточи върху изявите си в Серия А, където в момента е лидер с 2 точки пред втория в подреждането – Ювентус.

Барселона 3:1 Милан
11’ 1:0 Меси (дузпа)
32’ 1:1 Ночерино
41’ 2:1 Меси (дузпа)
53’ 3:1 Иниеста

Стадион: „Камп Ноу”

Главен съдия:
Бьорн Куиперс

Жълти картони: Масчерано, Куенка (Барселона); Антонини, Неста, Сеедорф, Робиньо, Ночерино, Мексес, Макси Лопес

Червени картони: няма

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Пике (Адриано 75’), Масчерано, Пуйол, Алвеш, Бускетс, Фабрегас (Кейта 78’), Шави (Тиаго 63’), Иниеста, Меси, Куенка

Милан: Абиати, Неста, Мексес, Антонини, Абате, Амброзини, Боатенг (Пато 69’) Макси Лопес 83’), Сеедорф (Акуилани 61’), Ночерино, Ибрахимович, Робиньо

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит