3. Арсенал взе само точка от Мидълзбро вкъщи навръх рождения ден на Венгер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новаците и Виктор Валдес развалиха празника на французина

Арсенал стигна до едва точка след 0:0 у дома срещу новака Мидълзбро в мач от деветия кръг на Висшата лига, състоял се навръх 67-ия рожден ден на Арсен Венгер.

Възпитаниците на французина се намираха в серия от седем победи, последната от които с 6:0 над Лудогорец тази сряда, но в съботния следобед не можаха да преодолеят Виктор Валдес.

Испанският вратар направи редица ключови спасявания, но със същото може да се похвали и неговият колега Петър Чех.

Последният трябваше на два пъти да се намесва решително в 19-ата минута след неумела изява на своя капитан Лоран Кошчелни.

Впоследствие гостите имаха още две добри възможности, но не успяха да ги оползотворят и така почивката дойде при нулево реми.

Веднага след нея, в 49-ата минута, Виктор Валдес излезе неразчетено при едно центриране и увисна, след което Алексис Санчес центрира към Кошчелни, но бранителят се размина на сантиметри от топката, а така и от гола.

В 54-ата минута Санчес проби през центъра и отправи силен удар, но Валдес показа класа и отрази.

Мидълзбро отговори с опасен изстрел, а в 58-ата минута Адама Траоре надбяга бранителите на „топчиите” и шутира по диагонала, ала Петър Чех отново бе на висота.

Не след дълго Алексис Санчес бе изведен в коридор, но Валдес отново спаси удара му, а в самия край Алваро Негредо имаше шанс да донесе победата на Мидълзбро, но опита финт и в последния миг топката му бе отнета от Кошчелни.

В третата минута на добавеното време пък Йозил вкара попадение, което бе отменено заради очевидна засада.

Така в крайна сметка Арсенал взе точка и вече има 20, благодарение на които оглави класирането, ала Манчестът Сити е със само една по-малко преди домакинството си на Саутхемптън в неделя.

Мидълзбро остана без победа от месец август насам, когато надви Съндърланд с 2:1. Новаците са със седем точки в актива си от девет мача.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи