Алавес се отдалечи от изпадащите, Алмерия остана на дъното

Сърбин донесе успеха на домакините, които пропуснаха дузпа

Отборът на Алавес се отдалечи от зоната на изпадащите от испанската футболна „Ла Лига“ с минимална победа 1:0 над последния в класирането Алмерия в среща от 12-ия кръг на футболния шампионат на Испания.

Във Витория-Гастеис единственото попадение за домакините реализира сърбинът Александър Седлар, който бе точен десетина минути преди края на редовното време.

През първата част домакините пропуснаха и дузпа, с което доста усложниха задачата си. В добавеното време на първото полувреме Янис Хаджи получи шанса да бие от 11-те метра, но стреля над вратата на Алмерия.

С победата Алавес събра 12 точки и се изкачи до 14-ото място в подреждането. Алмерия остава на последната 20-а позиция с едва три точки и все още без успех през сезона.