3. 10 от Милан удържаха точката срещу Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

10 от Милан удържаха точката срещу Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Росонерите” записаха ново равенство след 1:1 на „Сан Сиро”

Милан направи нова грешна стъпка в борбата си за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. „Росонерите” едва удържаха точката при домакинството си на Торино, като в двубой от 18-ия кръг на Серия „А” двата отбора завършиха при резултат 1:1.

Пипо Индзаги бе оставил на пейката новото попълнение Алесио Черчи и Стефан Ел Шаарауи, а Милан игра с човек по-малко повече от едно полувреме, след като в края на първата част Де Шилио бе изгонен за втори жълт картон.

Двубоят започна прекрасно за Милан, като още във втората минута бе отсъдена дузпа в полза на домакините. Жереми Менес бе задържан от Глик и съдията посочи бялата точка. Самият Менес застана зад топката и със силен удар прати топката в средата на вратата под горната греда.

Точно както преди четири дни при загубата от Сасуоло обаче, Милан остави инициативата на противника си, след като поведе в резултата. Гостите от Торино господстваха на терена в продължение на оставащите минути от двубоя. Само добрите намеси на Диего Лопес обаче предотвратиха половин дузина голове.

В добавеното време на първата част Матия Де Шилио направи необмислената постъпка да задържи Дармиан, въпреки че вече имаше жълт картон. Съдията нямаше друг избор и му показа втори жълт, респективно - червен картон.

„Биковете” все пак стигнаха до изравнително попадение в 81-вата минута. Капитанът Глик се реваншира за направената дузпа и донесе поне точка на Торино, засичайки с глава центриране от корнер.

Благодарение на равенството, Милан има 26 точки и се изкачва една позиция нагоре, измествайки Палермо, който обаче е с мач по-малко. Торино също скача с позиция нагоре, като вече има 19 точки и е 13-и.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит